7 japońskich standardów piękna, które Cię zaskoczą

Japonia to kraj o niesamowitej kulturze i równie niesamowitych standardach piękna. Po przeczytaniu naszego artykułu raczej nie będziesz miał co do tego wątpliwości. Prezes międzynarodowej korporacji Enhel Group, założycielka kliniki Enhel Wellness Spa Dome Julia Enkhel opowiedziała nam o najciekawszych standardach urody popularnych w Japonii.

1. Śnieżnobiała skóra

Japońskie kobiety kojarzą porcelanowy odcień ze zdrowiem, bogactwem i dobrym samopoczuciem. Przez długi czas w Japonii ciemny kolor skóry zdradzał niski status społeczny dziewczyny, więc nawet teraz mieszkańcy kraju pilnie unikają promieni słonecznych. Aktywnie stosują filtry przeciwsłoneczne i żele – m.in. w celu zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się skóry. Jednymi z ulubionych produktów kosmetycznych Japonek są również kremy rozjaśniające BB, które często uzupełniane są drobinkami naturalnej masy perłowej, aby nadać skórze więcej blasku.

2. Pielęgnacja jest ważniejsza niż makijaż

Oczywiście japońskim dziewczynom nie są obojętne trendy w makijażu, ale znacznie uważniej śledzą nowinki w świecie kosmetyków upiększających. Na pewno sama zauważyłaś, jak wiele trendów przyjeżdża do nas z Japonii – od wieloetapowego mycia po wodorowe plastry z żelem. W krainie wschodzącego słońca kochają rzadkie składniki i działające formuły: światową popularność japońskich kosmetyków zawdzięcza właśnie temu, że spełniają wszystkie obietnice.

3. Niski wzrost i małe piersi

Niski wzrost, w połączeniu z szczupłymi ramionami i małymi piersiami, uważany jest w Japonii za ideał kobiecości i piękna. Ten ideał ukształtował się wiele wieków temu, kiedy standardem atrakcyjności były dziewczyny bez wspaniałych kształtów. Dlatego operacje powiększania piersi wciąż nie są popularne w Japonii.

4. Ogromne oczy

Kolejny kult, który pojawił się dzięki mandze: w Japonii lubią okrągłe duże oczy. Każdy osiąga maksymalne ucieleśnienie tego trendu na swój sposób: podczas gdy niektórzy przedstawiciele płci pięknej oszczędzają na plastykę powiek, inni rozumieją life hacki makijażu oczu, używają specjalnych pasków do korekcji zwisającej powieki, sztucznych rzęs i kolorowych soczewek.

5. Duża głowa

Japonki uwielbiają kontrasty: lubią małe twarze i duże głowy. To wszystko wina komiksów anime i manga, które wyraźnie pokazują ten trend. Japonki stosują najróżniejsze sztuczki, aby zmniejszyć kontury twarzy i sprawić, by głowa wyglądała na większą. Popularne metody to między innymi specjalna taśma redukująca kontury twarzy podczas nakładania makijażu oraz specjalny bandaż korygujący kości policzkowe i podbródek.

6. Długie włosy

Fryzury są głównym sposobem wyrażania siebie dla współczesnej Japonki. W krainie wschodzącego słońca długie, zadbane włosy od czasów starożytnych uważano za najlepszy sposób na podkreślenie wysokiego statusu społecznego, ale dziś ten trend uległ pewnym zmianom. Włosy stały się modnym dodatkiem: dziewczyny aktywnie wykorzystują kolorowe peruki i fałszywe pasma, aby szybko zmienić obraz i nadać mu pożądaną jasność.

7. Prawidłowe odżywianie przez całe życie

Dieta dla wielu mieszkańców tego kraju nie jest tymczasowym rozwiązaniem walki z nadwagą, ale sposobem na życie. Japonki wybierają zdrową dietę opartą na różnorodnych programach żywieniowych. Ich dieta oparta jest na ryżu połączonym z warzywami i świeżymi owocami morza. W Japonii zwyczajowo pije się dużo płynów: miejscowe dziewczyny szczególnie uwielbiają zieloną herbatę (jest bogata w przeciwutleniacze) i wodę wzbogaconą w wodór.

Czytaj więcej: To dlatego Japonki mają tak piękne włosy: 4 zasady, których nigdy nie łamią!