Styl księżnej Diany: inspiracja dla dzisiejszych trendów w modzie

Lata dziewięćdziesiąte i osiemdziesiąte znów są z nami! W tym artykule porozmawiamy o pomysłach z tamtego okresu, które są istotne i co możemy ukraść jednej z najbardziej uderzających ikon stylu tego okresu – księżnej Dianie Spencer.

Księżna Diana – indywidualny i rozpoznawalny styl, który do dziś wydaje się bardzo aktualny. W rzeczywistości sprawdź nie tylko zdjęcia w poniższej kolekcji, ale także zdjęcie księżniczki w Internecie. Tylko fryzura i makijaż, a czasami dodatki nadają wyglądowi styl vintage. I oczywiście sposób, w jaki się ubierasz. I ogólnie wiele istotnych elementów.

Jasne kolory

Oczywiście w większości księżniczce podobała się jasność ubrań. W jej garderobie znajdują się jednak odcienie, które idealnie wpisują się w aktualne trendy. Kiedy wydawało się, że jasny nasycony ton został wzięty i rozcieńczony bielą.

Guziki imitujące kości

Kiedy mówimy o guzikach z kości, obecnie mamy na myśli bardziej plastikowe imitacje. Guziki te ostatnio wróciły do ​​mody i sądzimy, że zostaną z nami na dłużej.

Nadruki z lat 90

W latach dziewięćdziesiątych modne były takie rozpoznawalne nadruki: duża i jasna geometria, duże i jasne kwiaty i rośliny. 

Pasek do kurtki

Dziś ten detal z końca lat osiemdziesiątych znów staje się trendem. Jedyna różnica polega na tym, że Diana za bardzo naciągnęła pasek, tworząc wąską sylwetkę w talii. Dziś tak zauważalne różnice nie są aktualne. Zależy to między innymi od szerokości pasa.

Pasujące akcesoria

Jest to wciąż na wczesnym etapie trendów, ale już teraz wydaje się, że wkrótce znów zaczniemy łączyć torebkę z butami. Lepiej, gdy nie są to tylko rzeczy z zestawu, ale akcesoria, które mają podobny kolor i wygląd.

Luźny krój na biodrach

Jeansy i spodnie z wysokim stanem, czasami z zakładkami w talii, które są podkreślone paskiem, są teraz tak samo aktualne jak w latach 90.. Spodnie powinny być w stylu mamy lub banana. 

Naturalność

Odcienie beżu, naturalne tkaniny. Dziś elementy te można znaleźć nie tylko w strojach rustykalnych, ale także w strojach miejskich. Czasem nawet w stylu biznesowym. Diana często próbowała uszlachetnić tę „prostotę” perłami. Ale dziś bardziej istotna jest elegancka metalowa biżuteria: cienkie pierścionki, małe wisiorki na łańcuszku, kolczyki.

Sportowy wygląd

Spójrz na zdjęcie — wygląda, jakby pochodziło z Instagrama Kardashian. Oczywiste jest, że w pewnym momencie Diana w tym stroju mogła pojawić się tylko w drodze na siłownię lub z powrotem. Ale dziś to po prostu świetna baza do casualowego looku. Spodenki rowerowe, bluza z kapturem lub (co lubimy jeszcze bardziej) cienkim workowatym swetrem i błyszczącymi sneakersami na grubej podeszwie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!