Styl boho dla kobiet po 50-tce: dlaczego to idealne rozwiązanie?

W każdym wieku możesz i powinnaś być piękna i atrakcyjna. Jeśli nie chcesz, aby nazywano Cię „babcią”, powinieneś zwrócić uwagę na swoją garderobę. Co więcej, żeby dobrze wyglądać, nie trzeba mieć wielu rzeczy. Najważniejsze jest, aby odpowiednio skomponować garderobę i móc komponować zestawy. Jeśli chcesz wyglądać jasno w wieku 50 lat, wybierz styl boho.

Styl boho lub boho-chic to idealna koncepcja ubioru dla kobiet prowadzących swobodny i artystyczny styl życia.

Boho to przede wszystkim bardzo zauważalny i niestandardowy styl, który pozwala wyróżnić się z tłumu. Ponadto jest tak wygodny, jak to tylko możliwe, doskonale ukrywa wady figury i pozwala tworzyć umiarkowanie zrelaksowane eleganckie obrazy.

Boho wywodzi się z koncepcji bohemy chic i opiera się na niekonwencjonalnych elementach, na wolności, kreatywności, eksplozji koloru, wyczuciu artystycznym i romansie.

Jednocześnie rzeczy nie są bezkształtne, ale mają wyraźną sylwetkę. Boho również często wykorzystuje elementy asymetryczne, nawiasem mówiąc, doskonale wyszczuplają kobiety.

Kolejną charakterystyczną cechą stylu jest kolor. Bardzo rzadko stosowane są kwaśne i chwytliwe tony. Dominują naturalne odcienie, pastelowe kolory, neutralne odcienie.

Na przykład stonowane żółte i zielone świetnie prezentują się w jednym zestawie. Piękna asymetria i zauważalne detale odświeżają wygląd.

A niebanalna tunika i spodnie z pionowym paskiem tworzą razem oszałamiająco stylową kompozycję.

Paski to jeden z nielicznych nadruków, które są często używane w stylizacjach boho. Sukienka o linii A i biała koszula tworzą idealny zestaw.

Prosty krój jest również często stosowany w boho. Kieszenie naszywane na tej sukience są umieszczone tak, aby nie rozszerzać wizualnie linii bioder.

Delikatny różowy kolor jest dozwolony nawet w stylizacjach związanych z wiekiem. Wybierz stonowane odcienie prostych sukienek, aby uzyskać elegancki wygląd.

Im bardziej złożony krój, tym spokojniejszy powinien być kolor – to niepisana zasada nie tylko w przypadku boho, ale także w przypadku eleganckiego stroju w ogóle.

Luźny krój w boho nie wygląda na bezkształtny – to bardzo ważny szczegół. Pastelowe odcienie mięty są cudownie orzeźwiające.

Jeśli twoja dusza wymaga zmiany wizerunku, koniecznie rozważ boho. Te rzeczy wyglądają odświętnie i elegancko, pasują do kobiet o dowolnej figurze.