Strzyżenie ,,debut” dla kobiet w wieku 40-50 lat: 15 najpopularniejszych pomysłów

Fryzurę debut nosi wiele pań. Jego główną zaletą jest zaprezentowanie owalu twarzy, a także stworzenie dodatkowej objętości włosów. Ta fryzura jest idealna dla kobiet o kwadratowym lub okrągłym kształcie twarzy. Ale dla właścicieli wydłużonego kształtu twarzy zaszkodzi taka fryzura. Strzyżenie jest uniwersalne i nadaje się do włosów o dowolnej grubości i długości.

Strzyżenie debut dla krótkich włosów

Długość takiej fryzury dla krótkich włosów powinna sięgać płatka ucha. Występuje w dwóch wersjach: z wydłużeniem oraz na jednym poziomie.

Fryzura debut koryguje wizualnie duże policzki i wydatne kości policzkowe. Na przykład, aby złagodzić kwadratowy kształt twarzy, pasemka powinny zaczynać się od linii ust. Na tej długości fryzura jest uważana za dość trudną. Zalecamy zapisanie się u dobrej i zaufanej fryzjerki.

Strzyżenie debut dla średnich włosów

Na średnich włosach fryzura ma również kilka opcji. Pasma włosów mogą również znajdować się na tym samym poziomie lub mieć długość od tyłu głowy do skroni. Grzywki muszą być wykonane tą samą techniką. Układanie nie jest zbyt skomplikowane.

Strzyżenie debut dla długich włosów

Długie włosy można strzyc z grzywką lub bez. Można również zastosować technikę kaskadową, w przeciwnym razie fryzura nie będzie wystarczająco obszerna. Technika ta polega na pracy z każdym pasmem włosów z osobna i jednocześnie ze wszystkimi włosami razem, aby fryzura nie wyglądała na rozczochraną.

Strzyżenie debut z grzywką

Grzywka będzie dobrze wyglądać na krótkich i średniej długości włosach. Ukryje istniejące niedociągnięcia. Do tej długości włosów odpowiednie są asymetryczne lub ukośne grzywki. Ten styl grzywki pozwala odświeżyć, a nawet odmłodzić twarz.

Do stylizacji użyj pianki do włosów. Również za pomocą okrągłego pędzla możesz nadać włosom lekkie fale, uzyskując efekt loków.

Do wyboru długości fryzury debut należy podchodzić ostrożnie. Wszystko zależy od kształtu twojej twarzy i tekstury twoich włosów. Chociaż ta fryzura jest polecana właścicielom kwadratowej twarzy, nadal warto wziąć pod uwagę wszystkie niuanse wyglądu. Fryzura może nie tylko podkreślić kości policzkowe, ale także sprawić, że będą one wizualnie szersze, co nie będzie wyglądało dość proporcjonalnie.

Jak widać, fryzura debut pasuje prawie wszystkim kobietom. Najważniejsze jest, aby wybrać „swoją opcję”.