Spektakularna renowacja kuchni o powierzchni zaledwie 5 metrów kwadratowych: wskazówki, jak zaoszczędzić miejsce

Do wyboru kuchni należy podchodzić z całą odpowiedzialnością. Nowoczesne modele kuchni są różnorodne, a wybór czegoś wyjątkowego jest bardzo trudny. Dlatego w tym artykule proponujemy przedstawić Państwu przykładowy remont kuchni. Podpowiemy również, na co zwrócić uwagę, planując remont.

Z pewnością dostępna przestrzeń przeznaczona na kuchnię różni się w zależności od domu. Właśnie dlatego, chcąc dokonać renowacji, musimy zdecydować się na taki projekt, który jeszcze bardziej nie ogranicza przestrzeni wizualnej.

Trzeba wyobrazić sobie przyszłą przestrzeń kuchenną, poczuć ją. Kuchnia powinna być połączeniem piękna, harmonii, wygody i funkcjonalności. Zanim zaczniesz wyposażać to pomieszczenie, musisz zdecydować o stylu.

W nowoczesnym wzornictwie istnieją cztery główne style kuchni: nowoczesny, klasyczny, zaawansowany technologicznie i wiejski. Ale nie ma nic lepszego niż styl klasyczny!

Dzisiejszy styl klasyczny to swego rodzaju baza, w której miesza się elementy z innych stylów. W tym eklektyzmie pojawia się nowa klasyka, którą można bardziej dostosować do warunków małej powierzchni i ograniczonego budżetu!

Do małej kuchni potrzebujesz minimum mebli i maksimum przestrzeni. Wszystko powinno być funkcjonalne i na swoim miejscu.

Kuchnia w stylu klasycznym wygląda modnie i drogo, ale nie musi to oznaczać ogromnych kosztów remontu. Wiele osób błędnie kojarzy styl klasyczny z przepychem i pretensjonalnością, ale w rzeczywistości wnętrze może być nie tylko uroczyste i eleganckie, ale także surowe.

W żadnym wypadku nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego nie powinny zajmować eksponowanych miejsc. Najlepiej schować je w meblach.

Postrzeganie wnętrza zależy od określonej kolorystyki, dekoracji i projektu materiałów wykończeniowych. Na czym się skupić – powaga czy elegancja, ty decydujesz. Najważniejsze to czuć się komfortowo w wybranej przez siebie kuchni. Powodzenia!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!