Spanie z psami i kotami w jednym łóżku jest bardzo korzystne: najnowsze odkrycia naukowców

Wiele osób stanowczo sprzeciwia się pomysłowi spania zwierząt w tym samym łóżku co oni. Ten margines ludzi uważa, że ​​zwierzęta powinny spać tylko na swoim miejscu, a nie obok poduszki swoich właścicieli. Jednak naukowcy nie zawracają sobie głowy badaniem, jak korzystne jest spanie ze swoim zwierzakiem. I oczywiście nikt nie będzie się kłócił z naukowcami. A dziś z dużym przekonaniem stwierdzamy, że zwierzęta domowe mają niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

Tak więc czasopismo naukowe Mayo Clinic Proceedings opublikowało badanie, w którym 40 dorosłych spało z psami w swoich łóżkach przez cały tydzień. Niektórzy jednak po prostu pozwalali zwierzęciu przebywać z nimi w sypialni. Wyniki tych badań były zdumiewające. W końcu najlepiej spali ci właściciele, którzy sypiali ze zwierzętami. I także tacy ludzie mieli nocny sen najwyższej jakości.

Efektywność spania ze zwierzakiem w porównaniu bez zwierzaka została kilkakrotnie zwiększona. Jeśli chodzi o tych, którzy regularnie śpią ze zwierzętami, ich stres jest zmniejszony, a ich ogólna jakość życia poprawia się. Takimi wynikami można się tylko cieszyć. Nie prawdą jest, że ci, którzy śpią ze zwierzętami, często budzą się w nocy. Co ciekawe, spanie z drugą osobą zasadniczo różni się od spania ze zwierzętami.

Osoba, która zdecyduje się spać ze zwierzakiem, może znacznie poprawić jakość swojego życia. To samo dotyczy zwierząt domowych. Stają się spokojniejsze i cichsze.

Te zwierzęta, które zachowują się spokojnie podczas snu, tworzą odpowiednią spokojną atmosferę. Dlatego naukowcy namawiają wszystkich, aby pozwolili swojemu pupilowi ​​spać z nimi. W końcu korzyści płynące z takiej decyzji mają naukowe uzasadnienie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!