Sophie Marceau: W wieku 50 lat masz twarz, na którą zasługujesz!

Sophie Marceau skończyła 55 lat 17 listopada. Piękna Francuzka uważana jest za wzorzec francuskiego stylu i wyrafinowania. Ale widzieliśmy ją w tak wielu rolach na dużym ekranie, że zapomnieliśmy, jaka naprawdę jest. Pamiętajmy razem, dlaczego zakochaliśmy się w Sophie Marceau.

Naturalność

Niezwykły krój oczu, wyrazista krzywa brwi, ostry owal twarzy, pięknie wycięty podbródek – wszystkie te detale sprawiają, że makijaż jest bezużyteczny. A niedbała grzywka i duże uszy tylko ją do nas zbliżyły – te zwyczajne i niedoskonałe.

Włosy

Nawet tutaj Sophie postawiła na naturalność, nosząc proste, nieostrożne, zwiewne fryzury z francuską grzywką i nierówno przyciętymi pasmami. Niedbałe fryzury sprawiły, że stała się jeszcze bardziej kobieca i jeszcze bardziej ją pokochaliśmy.

Sylwetka

Sophie zawsze była chuda. Nawet w wieku 55 lat Sophie może pochwalić się godną pozazdroszczenia figurą. Winna jest genetyka, odżywianie i gimnastyka. Stosuje zbilansowaną dietę śródziemnomorską i codziennie uprawia gimnastykę.

Styl

Sophie jest fanką stylu casual, ponieważ łączy wygodę z elegancją i oferuje większą swobodę wypowiedzi w porównaniu do stylu klasycznego czy biznesowego. Aktorka uwielbia skórzane kurtki, trampki, sukienki na cienkich ramiączkach, jeansy, sandały na ramiączkach i kaszmirowe swetry.

Talent

Sophie zadebiutowała w świecie kina w wieku zaledwie 13 lat. Komedia romantyczna „La Boum” przyniosła aktorke nagrodę Cezara. W wieku 16 lat Sophie zagrała u boku Gerarda Depardieu i Catherine Deneuve w Fort Saganne.

Potem nastąpiła seria inspirujących ról, jej debiut jako piosenkarka i jej pierwsze doświadczenie w Hollywood w filmie „Braveheart” z Melem Gibsonem, który zdobył 5 Oscarów. Następnie zadebiutowała jako aktorka teatralna, rola Anny Kareniny, filmy o Jamesie Bondzie i debiut reżyserski.

Charyzma

Sophie Marceau zawsze była przykładem otwartości, naturalności i wertykalności. Jej szczerość, prostota, życzliwość i naturalny urok podbiły cały kraj. Sophie to przede wszystkim kobieta, potem gwiazda.

Czytaj więcej: Monica Bellucci: Cieszę się, że nie jestem już młoda, nie chcę znowu mieć 20 lat…