Sól morska – cudowny środek na przetłuszczające się włosy i suchą skórę!

Sól morska w krótkim czasie pokochała wielu producentów kosmetyków, gdyż przyczynia się do zauważalnej poprawy wyglądu. Produkty na bazie soli morskiej z reguły doskonale oczyszczają skórę, pozbywają się niedoskonałości i przywracają jej elastyczność. Oto jak wykorzystać sól morską do urody.

1. Delikatne oczyszczanie skóry

Aby skóra była czysta, piękna i młoda, eksperci zalecają wykonywanie peelingów dwa razy w tygodniu. Wymieszaj 10 gram gruboziarnistej soli morskiej ze szczyptą sody oczyszczonej i około 20 mililitrami soku z aloesu. Nakładaj ruchami masującymi na wilgotną skórę. Po nie zapomnij nałożyć krem ​​​​odżywczy.

2. Wzmocnienie włosów

Jeśli nie oczyszczasz okresowo skóry głowy, nie możesz marzyć o luksusowych włosach. Dlatego warto rozcieńczyć 10 kropli olejku rycynowego w 100 gramach soli morskiej i dodać kolejne 5 kropli olejku cynamonowego. Przed wyjściem pod prysznic nałóż peeling ruchami masującymi. Spłucz i przystąp do pozostałych czynności pielęgnacyjnych.

3. Sol dla urody i relaksu

Naturalna sól morska to oczywiście doskonały składnik wieczornej kąpieli. Można nie tylko zrelaksować się w gorącej wodzie, ale także znacznie poprawić kondycję skóry. Warto wprowadzić samą sól, pełnotłuste mleko lub śmietankę, a także dowolne olejki eteryczne. Jeśli będziesz wykonywać taki zabieg regularnie, skóra będzie wyglądać na zadbaną.