Śniadanie – 10 głównych błędów żywieniowych Polaków

Bardzo ważne jest, aby wybrać takie produkty na śniadanie, aby zachować formę i zapobiec problemom zdrowotnym.

Dzisiaj pokażemy Ci 10 najczęstszych błędów w wyborze śniadania.

Nie jesz urozmaiconych posiłków.

Brytyjscy naukowcy odkryli, że ludzie, którzy codziennie zmieniają jadłospis śniadania, mają o 90% niższe ryzyko odkładania się tłuszczu oraz chorób serca.

Jesz za mało

Według ekspertów pacjenci z cukrzycą, którzy jedzą pełne śniadanie przez co najmniej 3 miesiące, obniżają poziom cukru i ciśnienie krwi w porównaniu z tymi, którzy jedzą mało. Jeśli twoje śniadanie jest bogate w białko, możesz wytrzymać nie czując głodu do obiadu.

Za małe płatki

Naukowcy z University of Pennsylvania zauważyli, że kiedy płatki zbożowe są drobniejsze, istnieje tendencja do spożywania większej ich ilości, ze względu na psychologiczną potrzebę spożywania pełnej miski płatków zbożowych.

Jesz masło zamiast masła orzechowego

Kobiety z nadwagą, które zjadły masło orzechowe na śniadanie, nie będą miały problemów z głodem przez kolejne 12 godzin. Zastąpienie masła masłem orzechowym pozwala pozbyć się dodatkowych centymetrów bez większego wysiłku.

Zbyt długo czekasz na śniadanie

Nawet jeśli nie jesteś rano głodny, dietetycy zalecają zjedzenie śniadania w ciągu godziny po przebudzeniu. Zjedz również owoc aby dać impuls do trawienia.

Jesz w drodze

Kiedy się spieszysz, pamiętaj o tym, co jesz. Stajesz się wtedy szybciej głodnym. Ponadto jedzenie w drodze może negatywnie wpływać na trawienie, ponieważ nie będziesz żuć jedzenia wystarczająco długo.

Jesz błyskawiczne płatki owsiane

Dietetycy często wspominają, że płatki owiane mają wpływ na szczupłą sylwetkę, zapewniając niższy poziom cholesterolu i wysoką zawartość błonnika.

Czy więc płatki owsiane powinny być idealnym śniadaniem? Nie wszystkie. Błyskawiczne płatki owsiane zawierają dużo cukru, co powoduje otyłość, utratę energii i inne problemy zdrowotne. Zawsze wybieraj płatki owsiane pełnoziarniste, ponieważ są one trawione wolniej, utrzymują stabilny poziom cukru we krwi i utrzymają sytość przez kilka godzin.

Jesz odtłuszczone mleko

To wydaje się być dobrym wyborem, ale nie spożywając tłuszczu sprawiasz, że składniki odżywcze w mleku będą słabo trawione. Witaminy zawarte w mleku rozpuszcza się przy pomocy tłuszczów, dlatego ważne jest, aby wybierać mleko o podwyższonej lub normalnej zawartości tłuszczu.

Zapominasz o wodzie

Woda pomaga w trawieniu i wspiera zdrowie całego organizmu. Wypij dużą szklankę wody na 5 minut przed porannym posiłkiem. Zwiększy to również uczuciu sytości.

Pijesz soki z kartonów

Wielu z nas uważa, że ​​szklanka soku owocowego jest idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia, ale tak nie jest. Soki w kartonach maja dużo cukru, co może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Najlepiej jeść owoce w ich naturalnym stanie.

Jakie błędy popełniacie rano?

Leave a Reply