Śmierdzące stopy. Jak zlikwidować brzydki zapach stóp? 3 sposobów

Bez względu na porę roku nogi mogą być podatne na nadmierne pocenie się, czasem nawet bardziej niż inne części ciała. Oto kilka wygodnych rozwiązań, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu zarówno nóg, jak i butów. Naukowcy odkryli, że nieprzyjemny zapach nóg jest spowodowany przez bakterię, która „żywi się” martwymi komórkami i potem. Ten problem można rozwiązać za pomocą prostych narzędzi, które każdy ma pod ręką, w kuchni lub w spiżarni.

Innymi możliwymi przyczynami nieprzyjemnego zapachu mogą być: skarpetki niskiej jakości, codziennie chodzenie w tych samych butach, grzybica stóp, zaburzenia hormonalne i stres.

Wybraliśmy 3 skuteczne środki, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu stóp:

  1. Soda oczyszczona

Substancja ta neutralizuje równowagę kwasowo-zasadową potu i zmniejsza liczbę bakterii na powierzchni skóry.

Dodaj sodę oczyszczoną do ciepłej wody (łyżka sody na litr wody) i poczekaj, aż się rozpuści. Trzymaj stopy w powstałym roztworze przez około 15-20 minut każdego wieczoru przez tydzień. Możesz również wsypać odrobinę sody oczyszczonej bezpośrednio do butów, w których planujesz chodzić przez cały dzień.

  1. Czarna herbata

Czarna herbata zawiera taninę. Zabija bakterie, które wytwarzają nieprzyjemny zapach nóg. Ponadto substancja ta zwęża pory i zmniejsza pocenie się stóp, pozostawiając bakterie bez pożywki. Trzymaj stopy w czarnej herbacie (3-4 torebki herbaty w 2-3 szklankach wody) każdego dnia, przez 20 minut, przynajmniej przez tydzień.

  1. Kąpiele octowe

Namocz stopy w mieszaninie jednej części octu i dwóch części wody i trzymaj je w powstałym roztworze przez około 30 minut raz w tygodniu. Moczenie stóp w mieszaninie octu i wody może również pomóc w leczeniu, zapobieganiu i eliminowaniu infekcji grzybiczej zwanej stopą sportowca, która może rozprzestrzeniać się na palce u stóp. Ocet może również pomóc w leczeniu grzybicy paznokci stóp. Podczas kąpieli z octem suche i popękane stopy zauważalnie się zmienią. Należy jednak pamiętać, że używana woda powinna być zimna gdyż gorąca może wysuszyć skórę.

Jeśli podobał Ci się ten film, polub i podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach. Do zobaczenia w następnym filmie.

Leave a Reply