Skrzydłokwiat: Ten kwiat oczyści powietrze w domu i przyniesie ci szczęście!

Roślina spathiphyllum rzadko cieszy właścicieli kwitnieniem. A wszystko dlatego, że niewiele osób wie, jak właściwie się nim opiekować. Przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki od doświadczonego hodowcy, które pomogą Ci oswoić kwiat, aby naprawdę ozdobił Twój dom.

Spathiphyllum – na co zwrócić uwagę?

Wśród ludzi panuje opinia, że ​​jeśli dasz ten kwiat kobiecie bez męża, wkrótce zaaranżuje swoje życie osobiste. A nawet jeśli nie wierzysz w mistycyzm, roślinę naprawdę warto kupić i udekorować nią swoje wnętrze. Tak, choćby dlatego, że cieszy oko!

Kupując spathiphyllum, zwracaj uwagę na glebę. Gleba nie powinna być zbyt sucha ani mokra. Kolor liści powinien być zielony bez charakterystycznych plam: ciemny lub żółty. Kupiłem, przyniosłem do domu, a potem co?

Umieść kwiat w półcieniu na 14 dni i obserwuj go. Musi się dostosować. W tym okresie podlewaj umiarkowanie, ale tylko wtedy, gdy gleba jest sucha. Po chwili musisz przesadzić kwiat. Można to zrobić, nawet jeśli roślina kwitnie. Weź garnek, który jest nieco większy niż poprzedni. Wypełnij 1/3 keramzytem. Następnie ułóż glebę jak zwykle. Następnie podlej glebę osiadłą wodą o temperaturze pokojowej.

Przy odpowiedniej pielęgnacji spathiphyllum kwitnie od lutego do października. Dobrze rośnie w temperaturach powyżej 18 stopni, najlepiej 22-23 °C. Jednocześnie chroń go przed przeciągami.

Ta roślina uwielbia wysoką wilgotność. Spryskaj roślinę i stwórz sprzyjającą atmosferę: jeśli roślina znajduje się na parapecie, możesz położyć wilgotny ręcznik na grzejniku w sezonie grzewczym.

Jeśli roślina przestanie kwitnąć, należy zachować spokój. Umieść kwiatek w oświetlonym miejscu i trzymaj go w temperaturze 14 stopni. Podlewaj oszczędnie przez 4 tygodnie, a następnie ustaw kwiat w pierwotnym miejscu i kontynuuj pielęgnację jak zwykle.

Czytaj także: 7 roślin, które przynoszą do domu szczęście i bogactwo.