Sekrety idealnego zdjęcia: 9 udanych pozycji, którym ufają gwiazdy!

Przynajmniej raz w życiu patrzyliśmy na zdjęcia celebrytów i zastanawialiśmy się: jak oni zawsze potrafią być fotogeniczni. Oczywiście problem tkwi w prawidłowym makijażu i naturalnym pięknie, ale jest jeszcze jeden sekret – prawidłowe zdjęcie. Jeśli przeanalizujesz wszystkie zdjęcia z czerwonego dywanu, zauważysz te same kąty.

To ma sens. Przed przystąpieniem do sesji zdjęciowej warto zrelaksować się, nauczyć zaufania do fotografa i zająć wygodną pozycję. Ty decydujesz którą pozycję zrobisz: przygotowaliśmy szczegółowy poradnik dla tych, którzy chcą mieć tylko dobre zdjęcia.

Stań tyłem do aparatu

W tej pozycji nie musisz zastanawiać się, gdzie położyć ręce. Możesz po prostu opuścić je wzdłuż ciała i znaleźć oparcie – poręcz, stolik, położyć je na pasie. Nogi, nawet jeśli obrócisz je palcami do wewnątrz, będą wyglądać pięknie. Jedyną częścią ciała, która będzie musiała „pracować”, jest głowa, ale nawet tutaj opcji jest wiele. Zerknij przez ramię, odwróć się z profilu, unieś podbródek lub całkowicie odwróć się od aparatu.

Opieranie się o ścianę

Jeśli znajdziesz ładne tło na ścianie, poeksperymentuj z kątami. Nie zginaj nogi w kolanie, ale oprzyj się o ścianę – inni mogą źle zinterpretować przekaz. Fotograf może stać zarówno przed tobą, jak i wzdłuż ściany. Wszystko, co musisz zrobić, to nie chować rąk i nóg przed kamerą.

Odrodzenie

Pozycja ta jest nawiązaniem do renesansu. Artyści i rzeźbiarze używali jej wielokrotnie do tworzenia dzieł. Przenieś ciężar ciała na jedną nogę i opuść to samo ramię w dół. Wzmocnij linię w kształcie litery S, lekko przechylając głowę w odpowiednią stronę. Możesz podkreślić talię uniesionymi ramionami: po prostu skrzyżuj je nad głową.

Siedzenie ze zgiętymi nogami

Zegnij lekko obie nogi w kolanach i połóż na nich wyprostowane ręce. Owiń ramiona wokół kolan i oprzyj na nich podbródek lub podłóż stopy pod siebie. Profesjonalnym modelkom zaleca się, aby nie zajmowały zbyt trudnych pozycji: siedź tak, jak w zwykłym życiu.

Zrelaksowana twarz

Wyraz twarzy jest bardzo ważny dla dobrego zdjęcia. Twarz powinna być naturalna i zrelaksowana. Unikaj wymuszonego uśmiechu. Staraj się uśmiechać szczerze, a nawet śmiać – śmiech jest uważany za najlepszą oprawę do swobodnego zdjęcia.

Uśmiechaj się oczami

Na każdym zdjęciu portretowym oczy są centralnym elementem. Gorzej niż na wpół przymknięte lub zamglone oczy, nie może być nic poza spojrzeniem bez wyrazu. Pamiętasz, jak Tyra Banks nauczyła cię uśmiechać się oczami? Spróbuj zastosować się do jej rady: otwórz oczy trochę szerzej niż zwykle (ale nie przesadzaj!), znajdź punkt ostrości za aparatem i lekko opuść brodę.

Skoncentruj się na dodatkach

Jeśli nosisz kolczyki lub wisiorek, pokaż go przed kamerą. Możesz bawić się  łańcuszkiem, lekko złapać kolczyki. Możesz wziąć torbę w obie ręce. To sprawi, że każde zdjęcie będzie ciekawsze i pomoże Ci się zrelaksować.

Zabawna poza

Gwiazdy Hollywood nie boją się żartować. Spróbuj wysłać buziaka do kamery. Wstyd i zażenowanie w takich przypadkach najlepiej zostawić w domu. Tylko przy pełnej emancypacji można uzyskać idealne zdjęcia z prawdziwymi emocjami.

Styl nieformalny

Poproś fotografa, aby uchwycił Cię w ruchu. Staraj się zachowywać jak zwykle. Stań przed kamerą, obróć się, wyprostuj włosy, uśmiechnij się. Nie siedź spokojnie, ruszaj się – wyobraź sobie, że jesteś filmowana. Fotograf zrobi wiele zdjęć naraz – większość z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!