Sekretna dieta Japończyków: To dlatego Japończycy jedzą tylko raz dziennie!

Japoński system żywienia od dawna uważany jest za jeden z najzdrowszych na świecie. Nie bez powodu Japończycy cieszą się najwyższą długowiecznością w porównaniu do średniej wieku na świecie.

Japończycy mają bardzo zbilansowaną dietę, opartą na owocach morza, roślinach strączkowych i produktach roślinnych. Wszystkie są bogate w zdrowe białka, które są niezbędne dla organizmu. Innym interesującym aspektem japońskiej kultury gastronomicznej jest zwyczaj jedzenia tylko raz dziennie. Oczywiście nie wszyscy Japończycy stosują tę dietę, ale spora część z nich od czasu do czasu praktykuje ten nawyk.

Dla niektórych osób, które uważają, że trzy posiłki dziennie są zdrowe, pomysł jednego posiłku może wydawać się absurdalny. Ale ta dieta ma solidne podstawy medyczne. Udowodniono naukowo, że sirtuiny (geny odpowiedzialne za przeciwdziałanie starzeniu się) są aktywowane, gdy człowiek jest głodny przez określony czas.

A sirtuiny są niezbędne do regulowania metabolizmu, spowalniania procesu starzenia i zwiększania zdolności organizmu do spalania tłuszczu. Prowadzą nie tylko do utraty wagi, ale także do utrzymania masy mięśniowej.

Po przejściu na taką dietę Twoje zdrowie poprawi się i stracisz chęć do jedzenia niepotrzebnych i szkodliwych dla organizmu pokarmów. Innymi słowy, automatycznie staniesz się zdrowsza, zrzucisz zbędne kilogramy, a Twoja skóra odzyska młodość.

Dieta przyczynia się również do obniżenia poziomu cukru we krwi, poprawy funkcjonowania układu nerwowego i sercowo-naczyniowego oraz wydłużenia oczekiwanej długości życia. Japończycy nazywają tę technikę „itinichi isseku”, co oznacza jeden posiłek dziennie. Posiłek może składać się zarówno z tradycyjnych dań japońskich, jak i tradycyjnych dań polskich.

Wraz ze spadkiem spożycia kalorii i przejściem na tradycyjną japońską dietę, masa ciała zacznie się zmniejszać, a stan fizyczny i emocjonalny poprawi się.

Wśród celebrytów praktykujących taką dietę jest słynny amerykański komik Jonah Hill. Dzięki japońskiej diecie aktor schudł dokładnie 40 kilogramów, a to, co zostało, zamienił się w mięśnie.