Sekret godnej pozazdroszczenia objętości nawet cienkich włosów: pamiętaj o tych bardzo prostych i łatwych krokach!

Obszerne włosy pasują większości kobiet. Ale nie każda miała szczęście mieć grubsze włosy. Płci pięknej o cienkich włosach doskonale wie, jak trudno jest ułożyć włosy tak, aby na dłuższą metę uzyskać efekt objętości.

Istnieją dwa najpopularniejsze sposoby na zwiększenie objętości włosów:

– lakier do włosów;
– szczotka i suszarka.

Obie metody, mimo swojej popularności, nie wszystkim kobietom przypadły do ​​gustu. Suszenie suszarką nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza jeśli chodzi o długie włosy. Główną wadą tej metody jest to, że zajmuje dużo czasu i często stylizacja od nasady włosów nie trzyma się dobrze na cienkich włosach, nawet przy użyciu mocnych utrwalaczy.

Ponadto lakier do włosów nie jest dla wszystkich. Głównym problemem związanym z tą metodą jest to, że taki styl często wygląda nienaturalnie.

Opisana poniżej metoda nie ma tych wad:

– Wszystko odbywa się łatwo i prosto, niezależnie od długości włosów;

– dużo mniej czasu poświęca się na stylizację w porównaniu do metody suszenia włosów;

– objętość wydaje się naturalna;

– zbyt mocne utrwalenie litrami utrwalacza nie jest konieczne;

Jak szybko i łatwo dodać objętości włosom?

Potrzebujesz:

– karbowncy;

– grzebienia z rzadkimi zębami;

– utrwalacza do włosów.

Krok 1

Przede wszystkim musisz zrobić lekką tapiracje włosów , który wykonuje się za pomocą zaledwie dwóch pociągnięć grzebienia. Taki coś okazuje się lekkie i przewiewne, łatwo się rozczesuje. Daje zupełnie inny efekt niż klasyczny bouffant i ma inne przeznaczenie.

Krok 2

Po drugie, nałóż lakier do włosów na korzenie włosów. Następnie oddziel pasma, które będziesz czesać i które dodadzą włosom objętości. Z reguły lepiej jest to zrobić na obszarach skroniowych i koronie głowy. Nie należy czesać włosów, które znajdują się na czubku głowy przy przedziale, gdyż zakryją one układ.

Wykonaj kilka pociągnięć grzebieniem, aby stworzyć lekką plątaninę, a następnie utrwal włosy u nasady za pomocą karbownicy na kilka sekund.

Musisz to zrobić ze wszystkimi włosami. Zazwyczaj do uzyskania naturalnej objętości wystarczy kilka pasm.

Krok 3

Następnie przeczesz włosy u nasady. Ten krok jest bardzo ważny! W rezultacie nie będzie wyraźnych zmarszczek w strefie korzeniowej.

Pod koniec uzyskasz lekką i zwiewną stylizację, która będzie wyglądać bardzo naturalnie.

 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!