Schudnij dzięki tym 6 pokarmom spożywanym we właściwym czasie

SPOŻYWANIE POKARMÓW W CYKLU DZIENNYM UŁATWIAJĄCE SCHUDNIĘCIE

Chcąc schudnąć, wielu z nas przestaje jeść określone potrawy i zaczyna przestrzegać ścisłej diety. A co powiesz, jeśli zadeklarujemy, że nie ma znaczenia, co jesz, ale ważne jest, kiedy? Aby nie liczyć kalorii, wystarczy przestrzegać kilku zasad. Na przykład rano można dobrze zjeść, a po południu już mniej. Zatem istnieje szansa, że ​​energia otrzymana przed obiadem zostanie raczej wykorzystana niż zaoszczędzona. Obejrzyj ten film do końca, a dowiesz się, jakie potrawy jeść i o której porze, aby schudnąć.

Zboża i płatki – od 7:00 do 10:00

Owsianka jest idealna na śniadanie. Dietetycy ciągle to powtarzają, ponieważ liczne badania potwierdzają, że jest bogata w błonnik i pomaga utrzymać uczucie sytości przez długi czas. Jednak nie wszystkie ziarna są sobie równe. Na przykład „puste” płatki zbożowe, które trzeba gotować na parze lub gotować tylko przez 3 minuty, zawierają tylko węglowodany i nic więcej. Lepiej wybrać płatki zbożowe, które należy gotować przez co najmniej 10 minut.

Orzechy – od 8:00 do 12:00

Chociaż są bogate w kalorie i tłuszcze, orzechy pomagają zapobiegać przyrostowi masy ciała. Nasze ciało wchłania tylko część tych tłuszczów, więc świetnie nadają się na przekąskę lub jako dodatek do śniadania. Pozwoli ci to nabrać dużo energii i nie przejadać się wieczorem.

Owoce – od 8:00 do 12:00

Ludzie, którzy jedzą dużo owoców i warzyw w ciągu dnia, zwykle nie czują się najlepiej. Zamiast jeść owoce samodzielnie, najlepiej łączyć je z białkami, tłuszczami i błonnikiem podczas głównych posiłków. Jest dobry powód, aby jeść owoce rano: zawierają dużo błonnika, który pomaga zachować uczucie sytości, unikać nadmiernego jedzenia i ograniczać spożycie produktów o wyższej kaloryczności.

Warzywa – przez cały dzień

Zielone warzywa – papryka, brokuły, seler, szparagi, kapusta, zielenina – pomagają schudnąć, można jeść przez cały dzień. Ziemniaki najlepiej spożywać tylko przed południem (ze względu na wysoką kaloryczność i dużą zawartość skrobi), ale nie codziennie. Zaleca się spożywanie wysokowęglowodanowych i słodkich marchewek i buraków przed godziną 17:00.

Sery – od 14:00 do 16:00

Jak wiadomo, sery i inne produkty mleczne są bogate w białka – ważne przy odchudzaniu. Zmniejszają apetyt i zwiększają metabolizm. Przekąski bogate w białko, takie jak jogurt, twarożek i ser, mogą pomóc w ograniczeniu głodu, dzięki czemu możesz jeść mniej wieczorem. Dlatego dobrym pomysłem jest spożywanie tych produktów jako przekąski między posiłkami.

Mięso – od 15:00 do 18:00

Ze wszystkimi zaletami, ze względu na wysoką zawartość żelaza, mięso jest pokarmem ciężkim, dlatego zaleca się spożywać je przed godziną 18:00 z warzywami ułatwiającymi trawienie. A to zalecenie nie dotyczy utraty wagi, ale czasu potrzebnego na trawienie pokarmów. Trawienie mięsa zajmuje od 2 do 5 godzin. Oznacza to, że nie możesz jeść mięsa przed snem.

Leave a Reply