Rzeczy w domu, na których nie warto oszczędzać

Moja babcia mawiała, że ​​leniwi częściej biegają, a skąpi zadają więcej szkód. I miał absolutną rację, bo lepiej zapłacić dużo za coś naprawdę dobrego, niż trochę za coś, co jutro cię zawiedzie. Zwłaszcza, gdy mówimy o umeblowaniu. Oto 6 rzeczy, za które zwykle płacimy mniej, nie zdając sobie sprawy, że mamy coś do stracenia.

Łóżko

Im wygodniejsze łóżko, tym słodszy sen. Dlatego nie oszczędzaj. Jeśli weźmiesz łóżko dla dwóch osób, musi być miejsce dla nich obu. Abyście oboje czuli się dobrze. I nie zapomnij o materacu. Materac zasługuje na większą uwagę, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Zły materac prowadzi do problemów ze snem i plecami. I prowadzą do drażliwości, problemów z koncentracją, brakiem energii i pogorszeniem samopoczucia.

Kanapa

Sofa to najpopularniejsze miejsce w salonie. Miejsce, w którym gromadzi się cała rodzina. Miejsce, w którym mama pije herbatę, a tata ogląda mecz piłki nożnej. Miejsce, w którym bawią się dzieci. I wszyscy zbierają się razem do filmu. Nacisk na sofę jest duży. Dlatego sofa musi być trwała i praktyczna. Przede wszystkim wybierz modele z wysokiej jakości tapicerką i niezawodnymi mechanizmami, a dopiero potem pomyśl o cenie i projekcie.

Hol

Nawet jeśli spędzamy tam mniej czasu, nie należy zaniedbywać podłogi i ścian w przedpokoju. Wybierz odporne na zużycie, łatwe do czyszczenia materiały w jasnych odcieniach. Na ściany – tapeta lub tynk dekoracyjny, na podłogę – gres i powłoka PCV. I nie zapomnij o oświetleniu – pomieszczenie musi być jasne, ale nie denerwujące. Upewnij się, że możesz włączyć światło w dwóch miejscach w domu, na przykład przy drzwiach i w korytarzu. 

Hydraulika

Hydraulika, a dokładniej krany, zlewy, muszle klozetowe, wanny są używane codziennie. Dużym błędem jest skąpienie tutaj. Niedrogie modele nie wytrzymują długo i wymagają wymiany co kilka lat. Nazywamy je wzorami dekoracyjnymi. Ich żywotność zależy od materiałów i technologii produkcji. Im więcej to kosztuje, tym więcej wytrzyma.

Blat kuchenny

Blat to serce kuchni i element, który najbardziej cierpi. Wybierz materiały, które nie kosztują dużo, ale są przyjemne w dotyku. Blaty wykonane z drogich materiałów (naturalne drewno, marmur, granit) nie są wygodne i tracą swój urok szybciej niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Drzwi wewnętrzne

Wiele osób próbuje samodzielnie zaoszczędzić pieniądze, ale ten krok jest również nieuzasadniony. Drzwi wewnętrzne są w ciągłym użyciu. Z tego powodu zużywa się szybciej niż drzwi główne. Dlatego zwracaj uwagę nie tylko na projekt, ale także na producenta, okucia, jakość materiałów, zawiasy itp. Projekt drzwi musi pasować do dwóch pomieszczeń jednocześnie, dlatego wybierz uniwersalne odcienie.