Rzeczy, które nadają domowi niechlujny wygląd!

Jak uczynić swój dom bardziej komfortowym?

Są rzeczy, które nadają Twojemu mieszkaniu lub domowi nieestetyczny wygląd.

Deska do prasowania i suszarka

Często po prasowaniu zostawiamy deskę rozłożoną na wszelki wypadek. To samo dzieje się z suszarką. Często stoi przez kilka dni z rzeczami, które jeszcze nie wyschły. Wszystko wydaje się być bardzo zaniedbane.

Co powinnaś zrobić?

Nie w każdym domu jest wydzielone miejsce do prania, suszenia i prasowania ubrań. Dlatego po użyciu należy je schować za szafką lub w spiżarni.

Meble zniszczone przez zwierzęta

Jeśli twoje koty nie są przyzwyczajone do drapania słupków, na pewno porysują twoje meble. Takie meble nie wyglądają zbyt atrakcyjnie.

Co powinnaś zrobić?

Uszkodzone rzeczy należy wymienić. Spróbuj także samodzielnie odnowić meble. W tym celu ostrożnie umieść wypełnienie i przyklej je specjalnym klejem. Jeśli tapicerka jest podarta i zwisa, najpierw ją zszyj. Możesz także odnowić skórzane meble. Zanurz pędzel w specjalnym płynnym żelu do skóry i nałóż go na wszystkie dziury i zadrapania. Dobrze wypoleruj powierzchnię gąbką. Twoje meble są jak nowe!

Narzędzia gospodarstwa domowego

Oczywiście wygodnie jest nam mieć pędzle, gąbki i ściereczki w zasięgu wzroku. Ale to powoduje bałagan.

Co powinnaś zrobić?

Powinno być specjalne miejsce na te przedmioty gospodarstwa domowego. Dobrze, jeśli w kuchni można postawić wąską szafkę, w której można schować szczotki, szmaty, wiadra i środki czystości.

Koce na meblach

Często boimy się, że tapicerka sofy się zatłuści i zabrudzi, dlatego przykrywamy ją kocem. Ale często się ślizga, marszczy i wygląda brzydko.

Co powinnaś zrobić?

Kup specjalne pokrowce, które można łatwo zdjąć i wyprać.

Sprzęt sportowy

Maty do jogi rozłożone pod ścianą, ciężarki, stojąca maszyna do ćwiczeń na środku pokoju tworzą wrażenie bałaganu.

Co powinnaś zrobić?

Wyznacz specjalne miejsce na sprzęt sportowy i pamiętaj o odkładaniu go po każdym użyciu.

Zwisające przewody i kable

Zwisające kable, przedłużacze leżące na podłodze nie tylko utrudniają przejście, ale także nadają domowi nieprzyjemny wygląd. 

Co powinnaś zrobić?

Podczas remontu domu od samego początku zaplanuj liczbę potrzebnych gniazdek, aby uniknąć używania przedłużaczy. Długie przewody można schować w puszce, zamocować pod sufitem lub pod progami.

Wiele małych przedmiotów na półkach

Często długopisy, książki, papierki, klucze, kosmetyki, zabawki, okulary gromadzą się na poziomych powierzchniach. Czasem na krzesłach rzucone są też ubrania. Po ciężkim dniu jesteś zbyt zmęczona, aby złożyć wszystko z powrotem.

Co powinnaś zrobić?

Każdego dnia poświęć 5 minut na usunięcie tych przedmiotów z widocznych poziomych powierzchni. Tak więc na zmiany nie trzeba będzie długo czekać.

Otwarte półki

Jeśli Twoje książki lub pamiątki zostaną starannie ułożone na tych modelach półek, dodadzą przyjemnego wyglądu Twojemu domowi. Ale rzeczy porozrzucane przypadkowo i pokryte kurzem przedstawiają tylko smutne wrażenie.

Co powinnaś zrobić?

Konieczne jest utrzymanie porządku na półkach, odkładanie wszystkiego na swoje miejsce, wycieranie kurzu i usuwanie zbędnych przedmiotów.

Kosze i pudełka na drobne przedmioty

Zwykle coś takiego stawia się na komodzie, na półce w przedpokoju, żeby położyć różne drobiazgi. I tam przez lata zbierano drobne monety, połamane guziki i nie tylko. Wszystko zbiera kurz.

Co powinnaś zrobić?

Kup pudełko na monety, zrób zdjęcia ważnych paragonów i wyrzuć je wszystkie.

Buty na korytarzu

Często pogoda jest kapryśna i w ciągu tygodnia można przejść od trampek do botków i odwrotnie. Często wszystkie one są przypadkowo wrzucone w półce na buty i tworzą niechlujny wygląd. Jeśli rodzina jest duża, powstaje prawdziwa katastrofa obuwnicza.

Co powinnaś zrobić?

Ważną zasadą jest wycieranie butów natychmiast po użyciu. Dla dużej rodziny powinna być przestronna szafa.

Wycieraczka przed drzwiami

Na dywanie przed drzwiami zwykle kładzie się szmatkę, aby wytrzeć stopy i nie wnosić brudu do domu. Ale płótno brudzi się, gniecie i staje się brzydkie.

Co powinnaś zrobić?

Zamiast tego ustaw szybko wchłaniającą matę na bazie gumy, którą można łatwo odkurzać i myć.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą dla Ciebie przydatne! Jeśli spodobał Ci się artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!