Rośliny, które oczyszczają powietrze: 9 roślin na sypialnię

Odpowiednia ilość tlenu w sypialni działa uspokajające, zmniejsza niepokój i ułatwia zasypianie. Oto 9 rodzajów roślin do sypialni, które wytwarzają tlen nawet w nocy dla zdrowego i spokojnego snu.


Palma areca

Główną zaletą palm jest to, że są szczególnie skuteczne w absorpcji wszystkich rodzajów szkodliwych gazów. Ponieważ jego ojczyzną są gęste lasy tropikalne, dobrze nadają się do pomieszczeń o niezbyt dużym nasłonecznieniu.

Kaktus bożonarodzeniowy

Nawet jeśli zakwitnie dopiero w pierwszym miesiącu zimy, roślina ta wzbogaci Twój dom w tlen przez cały rok, zapewniając spokojny sen. Nie wymaga dużo słońca, więc idealnie sprawdzi się w sypialni.

Figowiec

Figowiec ma właściwości lecznicze i jest skuteczny w cukrzycy, astmie i zaparciach. Wytwarza dużo tlenu i ozdabia twój dom.

Aloes

Ta roślina jest stosowana w leczeniu wielu problemów skórnych i zdrowotnych, ale jest także dobrym źródłem tlenu. Ponadto jest bardzo łatwy w pielęgnacji, nie wymaga więc wiele uwagi.

Sansevieria

Jest to jedna z najbardziej oczyszczających powietrze roślin. Podobnie jak Aloes, jest bardzo łatwa w uprawie.

Gerbera

Wprowadź światło słoneczne do swojego życia, umieszczając te żywe kwiaty w swoim pokoju. Oprócz tego, że gerbery oczyszczają i odświeżają powietrze, są również używane do leczenia przeziębienia.

Drzewo Nim

W kulturze indyjskiej roślina ta jest synonimem czystości, ponieważ nie tylko oczyszcza powietrze, ale także tworzy barierę nie do pokonania dla irytujących komarów. Pamiętaj, że wymaga dużo lekkiej i bogatej gleby.

Orchidea

Orchidea doda Twojemu pomieszczeniu odrobiny wyjątkowości, ale także dużej ilości tlenu. Ze względu na jej zdolność do pochłaniania ksylenu z powietrza (zanieczyszczenia znajdującego się w farbie), odświeży Twój dom.

Święty bazylia – Tulasi

Ma wiele zalet. Liście Tulasi  wytwarzają bardzo charakterystyczny zapach, który pomoże wzmocnić układ nerwowy i zmniejszyć niepokój. Jest szczególnie skuteczny po męczącym dniu pracy, kiedy chcesz się zrelaksować. A jakie kwiaty są w Twojej sypialni?