Rośliny, które oczyszczają powietrze: 3 roślin do sypialnię!

Jeśli chcesz udekorować wnętrze z maksymalnymi korzyściami, powinieneś zwrócić uwagę na rośliny domowe, które są ważną częścią fitoprojektu. Kwiaty domowe to prawdziwy skarb dla domu każdego z nas. Oczyszczają powietrze, wzbogacają dom w tlen, upiększają wnętrze i zachwycają nasze dusze.

Dracena obrzeżona

Dracaena oczyszcza powietrze z formaldehydu, benzenu i innych szkodliwych związków, które znajdują się w chemii gospodarczej, której używamy w życiu codziennym.

Roślina jest odporna na światło, toleruje brak wilgoci, ale należy ją regularnie podlewać. Odpowiednio pielęgnowana roślina może urosnąć do metra wysokości, dodając uroku Twojej sypialni.

Aloes

Jeśli chcesz mieć mniejszy lub mniej egzotyczny kwiat – aloes to idealny wybór dla Ciebie. Aloe Vera to roślina znana przede wszystkim ze swoich leczniczych właściwości. Galaretowaty sok z liści aloesu służy do leczenia ran i oparzeń słonecznych, a także innych stanów zapalnych skóry.

Jednocześnie roślina skutecznie pochłania substancje toksyczne z powietrza, a jednocześnie wzbogaca pomieszczenie w tlen. Jej liście zawierają dużo chlorofilu, który pomaga przekształcać duże ilości dwutlenku węgla w tlen. Aloes to roślina pochodząca z Afryki, dlatego jest odporna na suszę i przetrwa nawet najbardziej leniwego i niezdarnego właściciela.

Chlorophytum

Naukowcy uważają jednak, że najskuteczniejszą rośliną w walce z dwutlenkiem węgla i toksynami pozostaje Chlorophytum. Roślina ta cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, szybko rośnie i łatwo się rozmnaża, uważana jest za jedną z najbardziej bezpretensjonalnych roślin.

Ale co najważniejsze, kwiat jest w stanie zneutralizować ponad 90% toksycznych substancji, które wdychamy każdego dnia, począwszy od formaldehydu, a skończywszy na benzenie.

Czytaj także: 7 roślin, które przynoszą do domu szczęście i bogactwo. Dzięki nim od razu poczujesz się lepiej