Rób to co ja – I twoja orchidea zakwitnie przez cały rok

Storczyki to roślina specjalna, nie tylko ze względu na jej wygląd, ale również ze względu na sposób, w jaki się nią opiekuje. Aby cieszyć się kwiatami i ich zapachem, należy chronić je przed światłem, zadbać o optymalną temperaturę, regularnie podlewać i karmić.

Dziś porozmawiamy o mieszance, która sprawi, że orchidea będzie rosła szybciej. Hodowcy kwiatów używają tego nawozu odżywczego jesienią. Latem storczyki bardzo się męczą, a kompozycja pomoże im nabrać sił, złożyć pąki kwiatowe i wzmocnić system korzeniowy. Więc twoje rośliny zakwitną jak szalone.

Przygotowanie takiego top dressingu do storczyków nigdzie nie jest łatwiejsze, dzielę się przepisem.

Weź liść aloesu. Przechowuj go w lodówce przez kilka dni, aby aktywować dobroczynne substancje, a następnie odetnij skórę i zeskrob wewnętrzną galaretowatą część łyżką.

Następnie drobno posiekać, włożyć do słoika z wodą, wystarczy pół litra, i odstawić na noc.

Wszystkie storczyki są zrzucane z tą mieszanką następnego dnia, ale nie metodą zanurzeniową. Po prostu podlej i pozwól wodzie wypłynąć z dołu. Elementy soku z aloesu dodadzą piękna i wzmocnią. Orchidea to pokocha.

Absolutnie wszystkie storczyki potrzebują nawozów. Zaleca się zakup nawozów specjalnie przeznaczonych dla storczyków. Nawozy dodaje się do wody raz w miesiącu podczas aktywnego wzrostu storczyków.