Refleksologiczne na stopie odpowiadają narządom ciała

Medycyna chińska ma specjalne podejście do leczenia, które znacznie różni się od metod europejskich czy amerykańskich. Chińscy lekarze uważają, że leczy się również narządy wewnętrzne, dlatego aktywnie rozwijają presopunkturę.

Okazuje się, że mamy ponad 60 aktywnych stref i ważnych kanałów. Masując punkty refleksologiczne, możesz wysyłać impulsy stymulujące do różnych części ciała. Za pomocą kompleksu masażu możesz złagodzić stres, zmęczenie, pobudzenie psycho-emocjonalne, poprawić metabolizm i zdrowie układu nerwowego.

Właśnie dlatego ta praktyka medyczna stała się znana w Europie. W 1913 r. Dr William Fitzgerald wprowadził do medycyny pojęcie „refleksologii”. Zauważył, że niektóre punkty refleksologiczne na stopie odpowiadają narządom ciała. Dlatego refleksologia stała się metodą leczenia, która polega na masażu stóp w obszarach odpowiadających każdemu organowi. Masaż ułatwia krążenie krwi i usuwa toksyny z narządów.

Możesz także zrobić ten masaż leczniczy samodzielnie, jeśli obejrzysz ten film do końca.

Eksperci twierdzą, że w stopach jest 15 000 nerwów! Właśnie dlatego masaż stóp działa uspokajająco.

Jak wykonuje się masaż stóp? Na początek najlepiej przestudiować mapę punktów, aby wiedzieć, gdzie potrzebny jest silniejszy ucisk. Ogólnie jednak zalecam wykonanie następujących czynności:

Masaż należy rozpocząć od boków i przesuwać się w kierunku środka stopy, następnie kontynuować masaż łuku stopy, a na koniec masować palce. Aby rozpocząć, uciśnij palucha w różnych strefach, a następnie intensywnie masuj całą stopę.

Punkty górnej części stopy to rzut wątroby, pęcherzyka żółciowego, żołądka, śledziony, trzustki i dwunastnicy. Punkty środkowej części są rzutem jelita cienkiego, krawędzie stóp odpowiadają powierzchni jelita grubego. Środek stopy to rzut pępka, a dolna część to narządy miednicy.

Aby pozbyć się bólu głowy, musisz zwrócić uwagę na palucha, aby poprawić zdrowie oczu – masuj oba środkowe palce, uciśnij dwa ostatnie, aby poprawić zdrowie uszu.

Jak złagodzić zmęczenie nóg? Masaż ten polecany jest wszystkim kobietom, które lubią chodzić w szpilkach. Wykonuj okrężne ruchy stóp 10-15 razy w jednym, a następnie w drugim kierunku. Następnie za pomocą piłki tenisowej samodzielnie masuj podeszwę stopy.

Pomocne mogą być również kąpiele kontrastowe z ciepłą i zimną wodą. Łagodzą zmęczenie nóg po ciężkim dniu w pracy. Zabieg ten nie jest polecany kobietom w ciąży.

Wiedz, że masaż pięt aktywuje i zwiększa wrażliwość erogennych części ciała, szczególnie intymnych, pomagając osiągnąć silniejszy orgazm. Jeśli chodzi o kobiety, aby uzyskać jak najwięcej przyjemności, najpierw trzymaj stopy w ciepłej wodzie, a następnie potrzyj stopę plasterkiem cytryny lub peelingiem. Zabieg ma nie tylko charakter estetyczny, ale także pomaga usunąć toksyny ze skóry i rozluźnić stopy.

Możesz dodać sól morską, ekstrakty z drzew iglastych lub olejki eteryczne, które będą działać uspokajająco na skórę nóg.

Należy pamiętać, że jeśli odczuwasz ból podczas masażu stóp, oznacza to, że masz problemy z narządem, którego punkt jest w tym momencie uciskany.

Pamiętaj również, że masaż ten ma wiele przeciwwskazań. Przed jego stosowaniem należy się skonsultować z lekarzem:

Osobom cierpiącym na ostre zapalenie, zakrzepicę, poważne problemy z sercem, taki masaż nie jest zalecany;

Osoby z nowotworami złośliwymi, cukrzycą, chorobami tarczycy lub nerek powinni uzyskać zgodę lekarza, ponieważ wpływa to na układ odpornościowy.

Mam nadzieję, że informacje w tym filmie były pomocne.

Spróbuj dziś zrobić taki masaż sama lub z Twoim ukochanym i opisz odczucia w komentarzach. Myślę, że to Ci się spodoba.

To wszystko na dzisiaj. Do zobaczenia ponownie. Cześć.

Leave a Reply