Pusta przestrzeń za drzwiami – 10 pomysłów jak ją wykorzystać.

Urządzanie małego mieszkania nie jest łatwym zadaniem i należy do niego podchodzić odpowiedzialnie, jeśli chce się mieć wygodny dom. W małym domu liczy się każdy cal i każdy kąt musi być wykorzystany, nawet pusta przestrzeń za drzwiami. Oto 10 pomysłów, jak z niego korzystać!

#1. Przechowywanie przypraw w kuchni

Elegancką, wąską i wysoką półkę można zakotwiczyć tuż przy wejściu do kuchni. Wystarczy 10 centymetrów głębokości, aby przechowywać tam wszelkiego rodzaju smakołyki, począwszy od płatków owsianych, a skończywszy na makaronach, sosach i przetworach. Ale nie zapomnij zamontować kilku gumowych krawężników, aby chronić półkę na wypadek, gdyby ktoś nagle otworzył drzwi.

#2. Narożnik na ręczniki w łazience

W łazience nigdy nie ma wystarczająco dużo miejsca, dlatego warto zająć wnękę za drzwiami, instalując płaski podgrzewany wieszak na ręczniki lub wieszaki. Nad nimi możesz zainstalować półkę na szampony i słoiki. Półkę lepiej wyposażyć w niski bok.

#3. Przechowywanie akcesoriów kuchennych

Taki panel jest praktyczny i uniwersalny. Można na nim powiesić całą paletę sztućców i przyborów kuchennych, zaczynając od patelni, a kończąc na tarkach. Zaletą takiej aranżacji jest to, że wszystkie rzeczy będą widoczne i poręczne, dzięki czemu nie będziesz musiał ich szukać w szafkach i szufladach. Ponadto projekt wygląda nowocześnie i stylowo.

#4. Miejsce na deskę do prasowania w sypialni

W zasadzie deska do prasowania jest często umieszczana za drzwiami, ale nie zawsze jest to wygodne i bezpieczne. Deska często spada, gdy otwierasz drzwi. Konieczne jest zainstalowanie specjalnych haczyków-łączników, aby deska była mocno dociśnięta do ściany. Jednocześnie pokrycie deski musi być czyste i uporządkowane.

#5. Wąski system butów na korytarzu

Nie wiem, dlaczego ludzie zdecydowali, że buty zawsze należy trzymać na podłodze. Przechowywanie butów na podwieszanych półkach daje dużo większe możliwości i większe pole manewru.

#6. Półka na książki w pokoju dziecięcym

Zazwyczaj w pokoju dziecięcym nie ma osobnej półki na książki. Ale możesz zamontować półkę, zwłaszcza że przestrzeń za drzwiami nie jest wykorzystywana. Wystarczy zainstalować półkę o głębokości 10 centymetrów, aby pobudzić zainteresowanie dziecka czytaniem.

#7. Miejsce na akcesoria modowe

Kapelusze, torebki i akcesoria nigdy nie może być za dużo. A drzwi są idealnym miejscem do przechowywania niektórych z nich, zwłaszcza jeśli prowadzą do pomieszczenia, do którego wchodzisz rzadziej. W rzeczywistości taki układ ułatwi wybór odpowiedniego akcesorium.

#8. Półki narożne do dekoracji sypialni

Za drzwiami w sypialni można zamontować małe narożne półki na drobiazgi, a pod nimi haczyki do zawieszania dekoracji. Możesz nawet zmieścić wąskie pudełko do przechowywania cennej biżuterii.

#9. Wymiana kredensu za drzwiami

Ta sama sztuczka, o której mówiliśmy wcześniej, dotyczy salonu. Z mojego punktu widzenia to po prostu świetny pomysł. A haczyk na kapelusz zasługuje na szczególne uznanie.

#10. Przechowywanie prania za drzwiami

Jak wspomniałam wcześniej, łazienka jest małym pomieszczeniem i często nie ma miejsca na kosz na bieliznę. W związku z tym niektórzy trzymają go w kuchni, co nie wygląda ładnie. Ten pomysł pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce i uwolni Twoją kuchnię od kosza.

Czytaj więcej: 5 domowych sposobów na wybielanie zębów