Ptak nauczył się szczekać, żeby móc porozumieć się z koleżanką!

Dwie przyjaciółki, Peggy i Molly, mieszkają w Queensland w Australii. Nie wydaje się niczym zaskakującym, prawda? Ale jest jedno „ale”, Peggy to Staffordshire Terrier, a Molly to ptak. Ich czuła przyjaźń podbiła wszystkie sieci społecznościowe.

Właściciele, Juliet i Reece, opublikowali film ze swoimi zwierzakami na TikTok. Wideo zgromadziło blisko trzy miliony wyświetleń. W ciągu kilku dni udostępniło go wielu użytkowników.

Wygłodniałe i poobijane pisklę zostało znalezione zeszłej jesieni przez Julie i Peggy podczas spaceru. Według kobiety jej pies zwykle boi się żywych ptaków, ale tutaj sam pies przyciągnął właściciela do ptaka. Co zaskakujące, w pobliżu nie było zaniepokojonych rodziców ani ptasiego gniazda.

Julia przyniosła ptaka do domu. Para obawiała się przez tydzień, że nigdy nie wyjdzie z tego. Pisklę cały czas spało i prawie nic nie jadło. Tymczasem pies siedział obok kobiety, która trzymała ptaka.

Gdy tylko ptak odzyskał swoje moce, nadano mu imię i zdolność latania. Para celowo zostawiała otwarte okna i regularnie zabierała Molly na zewnątrz. Ale nie spieszyła się z opuszczeniem gościnnego domu. Peggy była tak przywiązana do tego pisklęcia, że ​​w pewnym momencie zdecydowała się go adoptować.

Zaczęła nawet ją pielęgnować. Młody ptaszek bez cienia wątpliwości zaczął przejmować psie nawyki od “matki”. 

Specjalnie nauczyli zwierzaka, aby nie szczekał niepotrzebnie i za każdym razem wpadali w złość, gdy słyszeli szczekanie na dworze. Wszystko wyszło na jaw, gdy razem z Peggy wyszli na ulicę, a w domu rozległo się szczekanie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!