Psychologowie ujawniają 5 zasad dla szczęśliwej kobiety w domu

 

Jeśli zapytam cię teraz, co cię uszczęśliwa? Myślę, że wymienisz pieniądze lub rodzinę. A pierwszą rzeczą, o której powinnaś pomyśleć, jest dom. Według statystyk, dom jest znacznie ważniejszy dla twojego szczęścia niż pieniądze lub praca, przynajmniej potwierdzają to dane uzyskane przez Research Institute for Happiness, King fisher i Brico Depôt. Badanie GoodHome wykazało, że 73% osób zadowolonych z domu cieszy się życiem codziennym. W badaniu wzięło udział około 13-tu tysięcy osób z 10 krajów europejskich, w tym z Polski. Co więcej, w zależności od tego, jak ktoś buduje swój dom, można wiele powiedzieć o jej osobowości. Na przykład możesz dowiedzieć się, czy jesteś introwertykiem, czy ekstrawertykiem, a także czy z natury jesteś racjonalna lub romantyczna. Ale co najważniejsze, psycholodzy ujawnili specyficzne cechy domów, w których żyją szczęśliwi ludzie. Zostań z nami i mam nadzieję, że również jesteś wśród nich. Okazuje się, że cechy szczęśliwego domu są bardzo specyficzne i jest ich co najmniej 5:

  1. Spotkania rodzinne, zabawy, dzieci, zwierzęta domowe, wszystko to powoduje bałagan w domu. Zawsze trzeba coś sprzątać. Ale ten chaos nie przeszkadza ani nie denerwuje, ponieważ jest konsekwencją cudownych wydarzeń. W tym sensie mały bałagan można również uznać za znak szczęśliwego domu.
  2. Niezapomniane rzeczy. Są to przedmioty, z których każdy ma swoją historię. Tworzą szczególną atmosferę w domu i są ważne dla właścicieli domu z energetycznego punktu widzenia. Mogą to być rodzinne pamiątki: zestawy talerzy, antyczne meble, obrazy, biżuteria i tak dalej. Te rzeczy wywołują pozytywne emocje i przyjemne wspomnienia, dlatego szczęśliwi ludzie je zachowują.
  3. Akcesoria potrzebne do hobby. Psycholodzy twierdzą, że każde hobby wypełnia dom szczęściem. Jeśli malujesz, haftujesz, robisz coś sam, twój dom zawsze będzie miał farby, pędzle, nici i inne akcesoria. I to jest cudowne! Kiedy po ciężkim dniu pracy w domu czeka na Ciebie przyjemne zajęcie, nie możesz być nieszczęśliwa.
  4. Domowe kwiaty. Rośliny domowe to tlen, życie i radość dla wszystkich. Im więcej kwiatów w domu, tym szczęśliwsza i bardziej harmonijna staje się atmosfera. Dbaj o kwiaty, a sama staniesz się milsza. Mówi się również, że wiele roślin domowych przynosi szczęście. Pomyśl o tym!
  5. Mały luksusowy przedmiot. Ludzie, którzy żyją chwilą i chcą być szczęśliwi, ale drogie przedmioty pozostawiają na specjalne okazje. Zastawiają stół dla gości, zapalają świece i używają najdroższych sztućców. Aby szczęście panowało w domu, musisz zadbać o swój dom. Musisz zainwestować w niego swoją duszę i go ulepszyć, a jednocześnie przechowuj tylko to, czego potrzebujesz, które wywołują pozytywne emocje. I oczywiście musisz regularnie sprzątać. Nawet Marek Aureliusz powiedział: „Pamiętaj! Potrzebujesz kilku rzeczy, aby być szczęśliwym! ” Myślę, że należy o tym pamiętać, szczególnie w przypadku domu.

Leave a Reply