Psycholog: Rola mężczyzny w życiu rodziny

CO ŚWIADCZY O PRAWDZIWEJ MĘSKOŚCI W ZWIĄZKU

Prawdziwi mężczyźni są silni – nie płaczą. Prawdziwi mężczyźni nie pozwalają nikomu mówić, co mają robić. To jest ogólna idea tego, co to znaczy być mężczyzną. Ale jak jest w istocie rzeczy? Mówią, że kobieta może wybaczyć mężczyźnie wszystko, od złego nastroju po niewierność. Ale nie może wybaczyć jednej rzeczy o czym już za chwilę.

 Myślę, że najbardziej zwięzłą definicją mężczyzny są synonimy tego słowa, a mianowicie: cel, kierunek, perspektywa i męskość. A kiedy mężczyzna wchodzi w poważny związek, zakłada rodzinę, ma obowiązki, z których jeden jest podstawą każdego małżeństwa.

Zastanawiasz się, co to za zobowiązanie? Obejrzyj do końca, ponieważ psycholodzy przedstawili obie strony tego medalu.

Wchodząc w związek, zarówno mężczyzna, jak i kobieta dobrowolnie podejmują zobowiązania. Najlepiej, gdy są one omawiane przed ślubem. Istnieją jednak zobowiązania, które z definicji należą do mężczyzn.

Głównym obowiązkiem męża w rodzinie jest bezpieczeństwo. Ale małżonkowie postrzegają to inaczej. Mężczyźni traktują bezpieczeństwo jako ochronę przed zagrożeniami zewnętrznymi. Dla kobiet ta koncepcja ma znacznie szersze znaczenie. Bezpieczeństwo jest wtedy, gdy czujesz się spokojna. Właśnie tego oczekują kobiety – poczucia bezpieczeństwa, a nie ogrodzenia z drutu kolczastego.

Jakie działania mężczyzny powodują, że kobieta czuje się niepewnie? ⠀

  1. Kiedy mężczyzna nie dotrzymuje obietnic

W tym przypadku kobieta nie może polegać na mężczyźnie, czuje, że w każdej chwili może mu się nie udać. Jest to niepokojące, jak oczekiwanie co sekundę dźgnięcia w plecy. Narasta niepokój, co prowadzi do roszczeń, skandali, napadów złości.

Rada: jeśli coś obiecałeś, zrób to. Bądź osobą, która dotrzymuje słowa.

  1. Kiedy mężczyzna nie akceptuje kobiecych emocji

Kobietę trzeba chronić nie tyle przed niebezpieczeństwem, ile przed strachem. Niepewność, podniecenie, niepokój są jej wiecznymi towarzyszami i są spowodowane wysokim poziomem hormonu stresu – kortyzolem. Głównym zadaniem kobiety jest ochrona potomstwa. O wiele łatwiej jest je chronić, unikając niebezpieczeństwa, a obawy tylko ostrzegają przed ich możliwym pojawieniem się. Dlatego kobiety często boją się dostrzeganlych niebezpieczeństw.

Rada: jeśli kobieta powie, że coś ją niepokoi – posłuchaj jej, przytul ją, powiedz, że wszystko będzie dobrze. 50% problemów rodzinnych zostanie rozwiązanych za pomocą tej prostej techniki. Niech kobieta pokaże swoje emocje, absolutnie tego potrzebuje. Kiedy akceptujesz jej emocje, czuje, że w ten sposób chronisz ją przed lękiem i strachem.

Leave a Reply