Psy i koty mogą być przyjaciółmi: 12 uroczych zdjęć, które to potwierdzają

Niektórzy uważają, że koty nie są zwierzętami społecznymi. To nie do końca prawda. Oczywiście rzadko można zobaczyć ich interakcję. Ale potrzebują też komunikacji, jak każda żywa istota. Co ciekawe, czasami udaje im się zaprzyjaźnić z psami. Jest to dość dziwne, biorąc pod uwagę, że gatunki te są konkurentami. Jednak udaje im się również znaleźć wspólny język.
W tym artykule zapraszamy do obejrzenia 12 zdjęć, na których koty i psy są przyjaciółmi. Takie zachowanie kotów jest naprawdę godne podziwu dla właścicieli. Ciesz się razem z nami!

Pies i kot razem jesienną aurą, co może być piękniejszego niż to?

Pies pozwalający kotu wspinać się na niego, może to kot masażysta?

Wydają się być nawet podobni

Wydawałoby się, że to obraz, ale to tak naprawdę zdjęcie szczęśliwego właściciela

Odpoczywają razem we dwójkę

Wygląda na to, że naprawdę się kochają

Dopiero się obudzili, a pewnie za chwilkę będą już razem coś jeść

Co tak przykuło ich uwagę?

Są takie malutkie

Piesek przytula swojego przyjaciela

Prawdopodobnie tak się witają

Dwa aniołki

Jednym z pierwszych błędów popełnianych przez właścicieli zwierząt domowych przy wprowadzaniu nowego zwierzaka do domu jest pozwolenie mu na swobodne bieganie i samodzielne rozwiązanie problemów. Pierwsze wrażenie ma znaczenie! Wprowadzenia naprawdę są potrzebne, jeśli chodzi o współistnienie gatunków.

Kiedy zabierasz kota lub psa do domu, zacznij od trzymania ich w oddzielnych pokojach. Nowe zwierzę powinno mieć kilka dni na oswojenie się z domem bez konieczności martwienia się o inne zwierzę, szczególnie innego gatunku. Powinno mieć możliwość obwąchania miejsca, w którym drugie zwierzę leży i śpi, podczas gdy inne zwierzę jest nieobecne. Zarówno psy, jak i koty komunikują się za pomocą węchu, więc przyzwyczajenie ich do swoich zapachów może prowadzić do właściwego wprowadzenia.

Jeśli zdecydujesz się przywieźć do domu nowego zwierzaka, weź pod uwagę osobowość zwierzaka, który już mieszka w domu. Aktywny szczeniak szybko zaprzyjaźni się z aktywnym kotkiem. Spokojniejszy kot może być szczęśliwszy z łagodniejszym psem.

Zdecydowanie istnieje możliwość, że niektóre osobowości mogą się zderzyć lub może to zająć lata, aby się do siebie przyzwyczaić. Należy o tym pamiętać przy wyborze drugiego zwierzaka.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!