Przestań wyrzucać kiełkujący czosnek. Niesamowite, co możesz z tym zrobić

 

Co robisz, gdy kiełkuje czosnek? Wyrzucasz, bo uważasz, że nie ma smaku? A co robisz, gdy ziemniaki kiełkują, odrywasz kłącza a ziemniaka wykorzystujesz do jedzenia? Co jeśli powiem ci, że w obu przypadkach postępujesz źle? Czy czasem naprawdę nie zagrażasz sobie? Zostań z nami, ponieważ rozwiążemy tajemnicę kiełkujących warzyw. Jeśli na ziemniaku pojawiają się małe, brązowe i zielone kiełki, dzieje się tak, ponieważ skrobia zaczynają zamieniać się w cukier z powodu wilgoci. Jeśli ziemniaki są „pomarszczone”, oznacza to, że zawiera on dużo składników odżywczych, a jeśli skórka ziemniaka ma lekko zielonkawy odcień, oznacza to, że w ziemniaku powstaje substancja zwana solaniną. W dużych ilościach może być trująca. Dlatego należy dokładnie obierać ziemniaki, a jeśli jest zielony w środku, lepiej go wyrzucić. Opinie o kiełkach ziemniaka, wśród ekspertów są podzielone. Ostatnie badania wykazały, że jeśli je usuniesz podczas obierania nic złego się nie stanie. Sprawdźmy, jak radzić sobie z kiełkującym czosnkiem. Myślę, że najbardziej Cię to interesuje. Czy jest dobry dla zdrowia i czy można go spożywać? Badania wykazały, że kiełkujący czosnek jest 2 razy silniejszy niż zwykle pod względem zdolności do wykrywania wolnych rodników i zapobiegania procesom oksydacyjnym. Bardzo silne przeciwutleniacze znaleziono w kiełkach. Siarka organiczna i allicyna to pierwiastki śladowe, których brakuje w zwykłym czosnku. Przeciwutleniacze z kiełkującego czosnku skuteczniej zwalczają choroby wirusowe i grzybicze, pomagają w leczeniu zatruć pokarmowych, łagodzą skurcze i biegunkę oraz mają różne inne korzyści dla naszego organizmu. Niektórzy naturopatyczni lekarze, na podstawie badań, twierdzą, że porośnięty czosnek jest nawet 5 razy lepszy niż zwykły. Ale dlaczego staje się tak przydatny, gdy kiełkuje? Naukowcy wyjaśniają to w następujący sposób. Rośliny są narażone na bakterie, wirusy i owady podczas kiełkowania. To zmusza ich do produkcji różnych chemikaliów zwanych fitoaleksynami, aby się chronić. Większość z nich jest toksyczna dla mikroorganizmów i owadów, ale jest korzystna dla zdrowia ludzkiego. Oto 6 powodów, dla których warto spożywać kiełkujący czosnek:

  1. Można go stosować w profilaktyce wielu chorób. Aby wzmocnić odporność organizmu i leczyć choroby zakaźne. Zaleca się codzienne stosowanie jednego ząbka czosnku.
  2. W celu regulacji czynności serca i oczyszczenia naczyń krwionośnych. Jeśli chcesz robić różne mieszanki i nalewki ze zwykłego czosnku, kiełkującego czosnku można użyć w całości.
  3. Do zapobiegania zakrzepicy żylnej i udarowi.
  4. Leczy biegunkę i pomaga w zatruciu.
  5. Usuwa toksyczne substancje z organizmu, zapobiegając w ten sposób rozprzestrzenianiu się komórek rakowych. 6. Przeciwutleniacze zawarte w porośniętym czosnku spowalniają proces starzenia. Ale aby upewnić się, że spożywany czosnek da oczekiwany efekt, pamiętaj o kilku zasadach – czosnek powinien być uprawiany w ogrodzie jest bardziej przydatny, zwłaszcza jeśli nie wiadomo, skąd pochodzi i jakie były warunki jego uprawy. – Dobrze byłoby śledzić sam proces kiełkowania. – Przed użyciem upewnij się, że czosnek w środku jest zielony, a nie czarny lub zgniły. – Może być stosowany do przygotowywania każdego spożywanego jedzenia i nie wymaga obróbki cieplnej. Dietetycy zalecają spożywanie kiełków, ponieważ są bogate w białko roślinne, witaminy i dużo przeciwutleniaczy. 

Leave a Reply