Przestań narzekać i zaakceptuj siebie taką, jaka jesteś: wiek nie jest powodem do nieszczęścia

,,Wszyscy szczęśliwi ludzie są do siebie podobni, ale każdy nieszczęśliwy jest nieszczęśliwy na swój sposób”.

I rzeczywiście, ktoś będzie cierpiał z powodu nieodwzajemnionej miłości. Inna osoba może odczuwać poczucie beznadziejności. A trzecia osoba zawsze będzie niezadowolona ze swojego wieku.

Teraz na świecie panuje kult młodości

Powiedziałabym, że młodość stała się swego rodzaju fetyszem. Wiele osób strasznie boi się starości i nie wie, jak elegancko wejść w dorosłość, niezdarnie flirtując z młodością.

Z drugiej strony jest to również bardzo trudne dla młodych ludzi. Nie ma doświadczenia, nie ma zdobytego profesjonalizmu, jest kompleks „oszustów” i to ciągłe poczucie, że wciąż nie zasługujesz na miano osoby spełnionej.

Powiecie, że jest złoty środek – 35-40 lat, kiedy jest już doświadczenie, a organizm jest jeszcze w dobrej kondycji. Ale z jakiegoś powodu w tym wieku ludzie najczęściej doświadczają kryzysu egzystencjalnego. Kiedy nie mogą znaleźć odpowiedzi na pytania, które wcześniej ich nie nurtowały. Gdzie mamy się udać? Co osiągnęliśmy? Kim jesteśmy? Czego naprawdę chcemy?

Wiek to nie ty. To twój niewidzialny partner w tańcu życia

Prowadzi cię i wyraźnie zmusza do pójścia za nim. Ktoś nieustannie walczy i przeciwstawia się mu, zamieniając jego taniec w ostry, wojowniczy marsz.

I po prostu akceptuje się swojego „partnera” i siebie w tym chaotycznym ruchu życia, ciesząc się każdym nowym krokiem swojego partnera i siebie. Nowa zmarszczka, nowa lekcja życia, nowa znajomość lub rozstanie ze starym i bezużytecznym.

Wiek jest jak wielki artysta, który maluje na twojej twarzy (jak płótno) obraz twojego życia. I w każdym momencie to zdjęcie jest arcydziełem. Czy zauważyłaś, że po tym, jakie zmarszczki ma dana osoba, możesz zrozumieć, jakie myśli i emocje ma najczęściej.

Wiek to tylko liczba!

Po prostu otwórz płótno, oddaj się w ręce artysty i przyjmij zaproszenie partnera do tego tańca życia, w którym wspólnie tworzycie siebie i swoją historię. I pamiętaj, że w każdym momencie swojego życia jesteś w najlepszym wieku na realizację siebie i swoich planów.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!