Przerażające historie między mitem a rzeczywistością: 7 najbardziej niebezpiecznych i mistycznych dróg na świecie

Sama droga jest już wystarczająco niebezpiecznym miejscem, które staje się jeszcze bardziej niebezpieczne w zależności od pory dnia i warunków atmosferycznych. Tragiczne wypadki zdarzają się na całym świecie, ale w niektórych miejscach zamieniają się w prawdziwe miejskie legendy. Niektóre z tych legend służą rozrywce, jako historie drogowe podczas długiej podróży. Inni się boją. Tym samym ryzyko odwrócenia uwagi od drogi lub zaśnięcia jest bardzo małe.

Módl się lub giń (Indie)

National Highway 33 w indyjskim stanie Jharkhand wygląda trochę inaczej niż reszta autostrad w kraju. Jest równie zatłoczona i dość brudna, ale według statystyk dużo bardziej niebezpieczna. Wielu kierowców twierdzi, że widziało ducha wysokiej kobiety patrolującej odcinek drogi łączącej Bihar i Bengal. Aby bezpiecznie przejechać na tym odcinku, kierowcy muszą zatrzymać się przy jednej ze świątyń, które znajdują się po obu stronach autostrady. Jeśli zignorujesz tę zasadę i nie pomodlisz się przed długą podróżą, kobieta w białym sari może to zauważyć i wtedy wydarzy się katastrofa. Według statystyk na tej drodze ginie rocznie około 50 osób.

Ulica bez nazwy (Australia)

Małe miasteczko Annandale słynie ze starego wiaduktu kolejowego i biegnącej równolegle do niego drogi. Ta droga pojawiła się sama, najpierw ludzie, potem samochody. W związku z tym ulica nadal nie ma nazwy, oficjalnie nie istnieje. W tych miejscach, z dala od miejskich świateł, popełniono wiele przestępstw. Osoba, która znajdzie się na tej ulicy, poczuje czyjąś niewidzialną obecność, doświadczy niepokoju lub strachu. Może nawet usłyszy czyjeś kroki lub niezrozumiały szept. To dusze porwanych i zamordowanych, które wciąż czekają na swój pociąg i nie mogą opuścić bezimiennej ulicy.

Nie oglądaj się za siebie (Malezja)

Lepiej nie jeździć nocą autostradą w pobliżu Karak, a jeśli samochód nagle się zepsuje, musisz zamknąć wszystkie drzwi i w żadnym wypadku nie wychodzić przed świtem. Mówi się, że w pobliżu mieszka straszna istota.

Po raz pierwszy tę historię opowiedziała dziewczyna, która miała szczęście przeżyć. Niedaleko wyjazdu z miasta samochód zgasł bez wyraźnego powodu. Mąż poszedł po pomoc, a dziewczyna zasnęła przy dźwiękach lekkich kropel deszczu. Obudziła się po usłyszeniu cięższych uderzeń w dach samochodu. Dźwięk stopniowo się nasilał. Ze strachu dziewczyna w pewnym momencie nie mogła już tak po prostu usiedzieć i postanowiła wybiec na zewnątrz.

W tym momencie podszedł do niej policjant. Nakazał dziewczynie wysiąść z samochodu przez drzwi kierowcy i nie wracać. Zbliżając się do policjanta, ciekawość nadal zwyciężyła, a dziewczyna odwróciła się. Zobaczyła ogromne stworzenie siedzące na dachu jej samochodu. 

Duch za każdym rogiem (USA)

Ruch na „głównej ulicy Ameryki” został otwarty w 1926 roku. Ta droga rozciągała się niemal przez cały kraj, łącząc Chicago i Los Angeles. Certyfikat został cofnięty 60 lat później i dziś tylko niektóre odcinki autostrady 66 są otwarte dla wycieczek turystycznych.

Oprócz atrakcji przyrodniczych trasa oferuje wiele pomników przeszłości stworzonych przez człowieka. Koncentruje się tu ogromna liczba opuszczonych osad, a każda ma swoje tajemnice. Odcinek drogi w Missouri jest nawiedzany przez duchy Bloody Hill i Old Bethlehem Cemetery. W Oklahomie duchy okupowały Teatr Tulsa i Muzeum Gilkriesa. W hrabstwie Navajo w Arizonie turyści mogą odwiedzić dawno opuszczony budynek sądu, nawiedzony przez ducha jedynej osoby skazanej na odsiadkę w więzieniu.

Strach na drodze (Tajlandia)

Tajlandia to jedno z najlepszych miejsc dla łowców duchów. Tutaj możesz spotkać różne duchy, każdy z własną historią. Wzdłuż drogi Tha Chaom-Nong Chang bezgłowe duchy wędrują w poszukiwaniu odciętych głów. Czasami kradną głowy turystów, a potem zamieniają się z nimi miejscami.

Na odcinku drogi przed świątynią Wat Taling Chan można spotkać ducha kobiety, która wszystkim pokazuje język. Mówi się, że ta kobieta została zabita przez własnego męża, gdy była w ciąży. Duch nadal jest niespokojny i błąka się po okolicy.

Ciemna strona raju (USA)

Podczas budowy autostrady H-1 na Oahu (Hawaje) doszło do kilku śmiertelnych wypadków. Niektórzy naoczni świadkowie twierdzili, że widzieli duchy hawajskich wojowników, którzy uniemożliwili zbudowanie drogi. Później robotnicy faktycznie odkryli wiele szczątków starożytnych Hawajczyków, wieści szybko rozeszły się po okolicy. W efekcie budowa opóźniła się o 7 lat, ponieważ żaden z miejscowych budowlańców nie odważył się przeszkadzać starym wojownikom, nawet za dobrą pensję.

Poza tym na Old Pali Road mieszka dziewczyna z połową twarzy. Czasami siada obok kierowcy i siedzi w ciszy. Podczas gdy zniekształcona połowa jej twarzy jest zasłonięta długimi włosami, nic się nie dzieje, ale po wyczekiwaniu odpowiedniego momentu dziewczyna całkowicie otwiera twarz, przerażając kierowcę, powodując tym samym wypadek. Jednak przez większość czasu stoi dokładnie na środku jezdni, zmuszając kierowców do omijania jej i wjeżdżania na nadjeżdżający pas.

Pasul Swartberg (Republika Południowej Afryki)

Jadąc drogą krajową numer 9 można dojechać do małego miasteczka Uniondale. Na zewnątrz stanie młoda kobieta o imieniu Maria Ru, zatrzyma samochód i poprosi o podwiezienie. W pewnym momencie kierowca będzie chciał doprecyzować żądany adres lub po prostu rozpocząć przypadkową rozmowę, ale Maria nie odpowie, bo od dawna nie żyje. Wkrótce po prostu zniknie z samochodu, być może zostawiając po sobie coś w rodzaju szalika lub damskiej torebki.

Idąc dalej docieramy do odcinka drogi między miejscowościami Prince Albert i Oudtshoorn. Został zbudowany przez setki więźniów na początku XIX wieku. Około 30 osób zginęło w ciągu jednego dnia z powodu nagłej burzy śnieżnej. Jadąc tam dzisiaj kierowcy odczuwają spadek temperatury o kilka stopni nawet w środku lata. Wreszcie, docierając na szczyt przełęczy, możesz spotkać samotnego strażnika. Wędruje na oczach wszystkich, nie zdając sobie sprawy, że w 1927 roku przypadkowo się zastrzelił i zginął.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!