Przeprowadzka do nowego mieszkania: 5 rzeczy, na które musisz przede wszystkim zwrócić uwagę!

Przeprowadzka do nowego mieszkania to prawie jak rozpoczynanie życia od zera. Jednak przyjemne rzeczy i podekscytowanie mogą sprawić, że zapomnisz o rzeczach naprawdę ważnych w danym momencie. Jeśli czujesz się zagubiona i nie wiesz od czego zacząć, skorzystaj z naszego poradnika. Oto, co musisz zrobić, wprowadzając się do nowego mieszkania.

Zabierz niezbędne rzeczy

Im dłużej mieszkasz w danym miejscu, tym więcej rzeczy się gromadzi – niezbędnych i mniej niezbędnych. Na tym etapie konieczne jest ich odseparowanie od siebie, aby nie ciągnąć ze sobą sterty śmieci lub wręcz przeciwnie, lekkomyślnie pozbyć się ważnych przedmiotów. Aby dokładnie zrozumieć, które rzeczy nie będą przydatne, przeanalizuj, czego nie używałaś w ciągu ostatniego roku. Najprawdopodobniej, jeśli te przedmioty nie były potrzebne w starym mieszkaniu, to w nowym też nie będą potrzebne.

Po zakończeniu sprawdzania możesz przejść do następnego kroku. Przygotuj wszystko do pakowania rzeczy – pudełka, torby, folię bąbelkową, linę, taśmę. Jeśli podzielisz przedmioty na kategorie, to sortowanie rzeczy nie będzie tak męczące. Możesz je oznaczyć markerami lub naklejkami. Na przykład możesz wrzucić różne drobiazgi do jednego pudełka, pościel i ręczniki do drugiego i tak dalej w kolejności. Pomoże Ci to szybciej zaaklimatyzować się w nowym mieszkaniu i wśród wielu rzeczy znaleźć to, czego potrzebujesz. Oznacz paczki z delikatnymi przedmiotami, aby osoby podróżujące z Tobą były bardziej ostrożne.

Zorganizuj swoją przeprowadzkę

Wszystkie rzeczy możesz przetransportować samodzielnie lub wezwać firmę, która zajmie się większością problemów. Musisz zrozumieć, że ta druga opcja pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ale będzie droższa.

nnym sposobem jest poproszenie znajomych o pomoc w uniknięciu wydawania pieniędzy na firmy. Na przykład już pomogłaś komuś w przeprowadzce, a teraz kolej na twoich przyjaciół. Może masz znajomych z ciężarówką, wtedy pozostaje tylko spakować, a potem przewieźć rzeczy.

Jeśli nie chcesz męczyć znajomych lub nie ma nikogo, kto mógłby Ci pomóc, poszukaj firmy transportowej. Omów wszystkie szczegóły z wyprzedzeniem, aby poznać dokładną wartość transakcji. Na koszt wpływa odległość między domami, piętro, obecność lub brak windy, a także przybliżony czas pracy. Warto też zawrzeć umowę, aby przewoźnicy ponosili odpowiedzialność za przekroczenia terminów, szkody majątkowe i przekroczenia budżetu.

Wykonaj ogólne czyszczenie

Ten akapit dotyczy zarówno starych, jak i nowych mieszkań. Zanim się wprowadzisz, musisz posprzątać. Co więcej, dom po przeprowadzce najprawdopodobniej będzie pusty, a wystarczy tylko zetrzeć kurz i brud z powierzchni. To znacznie ułatwia znalezienie nowych najemców, gdy wynajmujesz lub decydujesz się sprzedać swoje stare mieszkanie.

Przed przeprowadzką do nowego mieszkania ważne jest również posprzątanie bałaganu. Jeśli zrobisz to później, będziesz musiała manewrować między pudłami, meblami i urządzeniami, co tylko skomplikuje zadanie. Podłogi można też przykryć czymś, co zapobiegnie zabrudzeniu butami oraz ochroni przed uszkodzeniem.

Przygotuj mieszkanie

Mieszkanie może wymagać remontu przed wprowadzeniem się. Najpierw sprawdź drzwi wejściowe. Ważne, że zamyka się i otwiera bez problemów, a zamek się nie zacina. Skrzydło drzwi musi być gładkie, bez wad. Upewnij się również, że okna są bezpieczne. Jeśli podwójnie oszklone szkło przecieka, paruje, tworzy się na nim szron, warto go wcześniej wymienić lub wezwać fachowca. Upewnij się, że gniazdka działają, na przykład za pomocą miernika.

Sprawdź rury, krany, grzejniki. Nie mogą być uszkodzone. Ponadto warto ocenić niezawodność podłogi. Jeśli ma pęknięcia, wybrzuszenia, a powłoka wygląda na mocno uszkodzoną, należy ją wymienić. Nowoczesną i niezawodną opcją jest laminat kwarcowy, który przetrwa nawet żywe dzieci, bieganie zwierząt i konsekwencje imprez. Jest wodoodporny, odporny na uderzenia i odporny na zużycie. Nie będziesz musiała martwić się o podłogę, jeśli ktoś wyleje herbatę lub, powiedzmy, uderzy pięścią.

Laminat kwarcowy jest przyjazny dla środowiska. Jest to 75% szlifowanego kamienia i 25% winylu. Nadaje się również do mieszkań, które mają lub zamierzają mieć ogrzewanie podłogowe dowolnego typu. Powłoka wytrzymuje temperatury do +36 stopni. Ponadto nawet ściany można pokryć laminatem kwarcowym, a jego montaż nie wymaga specjalnych nakładów pracy.

Zaplanuj swoje wnętrze

Możesz z grubsza zaplanować rozmieszczenie urządzeń i mebli w nowym mieszkaniu, znając wstępnie ich wymiary. W ten sposób oszczędzasz czas i energię zamiast ciągnąć krzesło z jednego rogu do drugiego, potykając się o niezliczone pudła.

Przeprowadzka do nowego mieszkania jest łatwiejsza, gdy wiesz, co sprawdzić i jak to przygotować. Jeszcze lepiej, jeśli nie trzeba wszystkiego przerabiać, tylko od razu cieszyć się komfortowymi warunkami.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!