Przepiękne i odmładzające fryzury dla kobiet po 50-tce.

Wiek to niestety nie tylko liczba w paszporcie. Po 50 roku życia skóra i włosy wymagają intensywniejszej pielęgnacji. Loki tracą swoją dawną objętość, stają się bardziej suche i matowe. Ale to też można rozwiązać. Współcześni styliści wymyślili wiele opcji na to, jak kobieta 50+ może wyglądać młodo i modnie.

1. Warstwowe fryzury

Fryzury warstwowe są dobre, ponieważ rozwiązują problemy z objętością i korygują owal twarzy. Pomogą nadać włosom większą objętość i stworzyć efekt bogatych włosów. Strzyżenie nadaje się zarówno do grubych, jak i cienkich pasm i wygląda bajecznie nawet po 50 latach, rozrzedzając zmarszczki i inne niedoskonałości skóry.

2. Objętościowe fryzury

Zalecamy zwrócenie uwagi na warstwową fryzurę typu bob-carre. Włosy ułożone w schody lub kaskady, znajdujące się na wysokości ramion, doskonale podkreślają owal twarzy i dodają elegancji całemu wyglądowi. A dzięki kosmykom o różnej długości włosy wyglądają na gęstsze, bardziej zadbane i zdrowsze.

3. Warstwowe fryzury na długie włosy

Długie fryzury wyglądają elegancko, kobieco i naprawdę spektakularnie. A jeśli natura obdarzyła Cię bogatymi i lśniącymi włosami, wystarczy wybrać fryzurę, która Ci odpowiada, aby zebrać zachwycone oczy otaczających Cię osób.

4. Fryzury z objętością na czubku głowy

Taka fryzura wygląda jak najbardziej kobieco i stylowo, a co najważniejsze – doda włosom objętości i świeżości. Odwrócona fasola jest łatwa w stylizacji i wygląda bardzo naturalnie ze względu na swój niechlujny styl. Taka fryzura jest mile widziana zarówno w biurze, jak i w mniej formalnych okolicznościach.

5. Fryzury Bob-Carre

Jeśli chcesz ukryć podwójny podbródek i opadające policzki, fryzura typu bob carre z długimi grzywkami jest tym, czego potrzebujesz. Istnieje wiele odmian tej fryzury, ale jeśli masz ponad 40 lat, polecamy wersję z grzywką, ponieważ grzywka ukryje zmarszczki na czole i sprawi, że Twoja fryzura będzie bardziej wszechstronna.

6. Fryzury Bob

Dzięki warstwowemu ułożeniu fryzura doskonale maskuje zmarszczki mimiczne, plamy starcze, zapadnięte policzki i inne oznaki starości. Ale włosy muszą być zadbane, bo warstwowa fryzura na tłustych włosach wygląda obrzydliwie.

7. Warstwowy bob

Ta fryzura jest bardzo praktyczna, wygodna, wszechstronna, dobra dla pewnych siebie kobiet, które nie chcą tracić czasu na układanie fryzury. A jeśli masz cienkie i rzadkie włosy, ta fryzura jest prawdziwym skarbem, ponieważ dodaje objętości korzeniom i skórze głowy, odświeżając w ten sposób ogólny wizerunek.

8. Fryzury w stylu pixie-bob

Fryzura pixie-bob doda świeżości i śmiałości Twojej twarzy, ale nie umniejsza Twojej elegancji i kobiecości. Strzyżenie ma wiele odmian i można je dopasować do twarzy każdej kobiety. Ale zalecamy zwrócenie uwagi na wersję z grzywką.

Czytaj także: Naturalne piękno: 7 zasad piękna, aby wyglądać idealnie bez makijażu.