Przejście na blond włosy: główne zasady i szczegóły procedury, o których musisz pamiętać

Wiele kobiet wielokrotnie słyszało o stylowym i popularnym zabiegu jakim jest przejście na blond włosy. Ale większość z nich nie wie dokładnie, jak przebiega procedura i jakie są rodzaje. Aby uzyskać elegancką kolorystykę i uzyskać pożądany ton, powinnaś znać niektóre niuanse nowoczesnej procedury.

Czym jest ta procedura?

Przejście do włosów blond to rozjaśnienie włosów na całej długości lub tylko w pewnym obszarze. W rzeczywistości procedura wygląda jak zwykła koloryzacja, tylko stylistka wybiera niezbędne odcienie i wyraźnie monitoruje proces rozjaśniania.

Rozjaśnianie włosów to chemiczny atak na włosy, który prowadzi do uszkodzenia struktury. Aby zachować zdrowie włosów, po zabiegu należy zadbać o włosy za pomocą profesjonalnych produktów, które mogą przywrócić połysk i gęstość włosów.

Charakterystyka procedury

Wszystkie panie wiedzą, że każda koloryzacja to długi i pracochłonny proces. Ta technika nie jest wyjątkiem. Będziesz musiała poczekać kilka godzin, aż cały pigment zostanie usunięty z włosów.

Przed zabiegiem stylistka odradza kobiecie mycie włosów. Dzięki sebum możliwe będzie zabezpieczenie cebulek włosów, przy czym nie wpływa to na sam efekt. Przed zabiegiem stylistka przyjrzy się kondycji włosów, jeśli są zbyt słabe, wtedy może zabronić rozjaśniania, aby nie uszkodzić włosów.

W zależności od doświadczenia stylistki, twoich środków finansowych wybierz rodzaj farby do włosów. 

Rodzaje farbowania włosów na blond

Styliści nieustannie ćwiczą i wymyślają nowe rodzaje farbowania blond włosów, ale poniżej przedstawimy 5 najpopularniejszych opcji koloryzacji

– Classic: rozjaśnia włosy kilkoma tonami za pomocą rozświetlacza, odpowiedni tylko dla włosów blond;

– Radykalny: ten typ wybierają panie o ciemnych włosach, które chcą zmienić odcień włosów. Stosowane są dość ostre środki barwiące;

– Przejście na blond włosy odbywa się również na ciemnych włosach, ale często konieczne jest przeprowadzenie rozjaśniania w kilku etapach, aby wyeliminować żółknięcie włosów;

– Brązowowłose kobiety mogą wybrać rozjaśnianie, które stworzy atrakcyjny złoty odcień włosów;

– W przypadku jasnobrązowych włosów odpowiednie jest proste rozjaśnianie, ponieważ ten odcień nie wymaga wielu składów chemicznych do rozjaśniania.

Jeśli zawsze marzyłaś o zostaniu blondynką, ale bałaś się, że zniszczysz włosy zwykłymi rozjaśniaczami, wypróbuj powyższe procedury. Z pomocą nowoczesnych narzędzi i doświadczonej stylistki uzyskasz najpiękniejszy jasny kolor włosów!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!