Proste włosy: piękne, nietypowe i modne fryzury dla pań 40+

Atrakcyjny wygląd i piękna fryzura to dwa bezpośrednio powiązane szczegóły. Jeśli Twoja fryzura Ci nie odpowiada, trudno zrobić dobre wrażenie. Ważne jest również, aby wybrać nowoczesną opcję, która odmłodzi, a nie nada staromodny wygląd.

1. Fryzury na krótkie włosy

Ponieważ nasze włosy z wiekiem stają się coraz cieńsze, krótkie strzyżenie może być świetnym rozwiązaniem. Fryzury, które dodają objętości, doskonale ukryją przerzedzone, rzadkie włosy. Odważna fryzura pixie lub stylowa fryzura garcon to charakterystyczny wybór dla dojrzałych pań. Obie te fryzury świetnie nadają się do dojrzałego wyglądu.

2. Fryzury dla średnich włosów

Jeśli krótkie pasma nie pasują do Ciebie lub nie chcesz tak drastycznie zmieniać wizerunku, zwróć uwagę na wszechstronne fryzury o średniej długości. Są dość kobiece, piękne i pozwalają na eksperymentowanie ze stylizacją. Długie bob, carre, kaskada i kombinacje tych trzech fryzur byłyby najlepszym wyborem.

3. Fryzury na długie włosy

Styliści nie zalecają pozostawiania długich włosów w wieku dorosłym, ale są wyjątki. Jeśli masz zdrowe, mocne pasemka, możesz sobie pozwolić na taką fryzurę. Asymetryczne opcje i kaskadowe fryzury odświeżą wygląd i sprawią, że będzie bardziej wyrazisty.

4. Krótkie fryzury z grzywką

Grzywki również dużo decydują o obrazie. Grzywka pomoże ukryć zmarszczki na czole, odwrócić uwagę od niedoskonałości i sprawić, że obraz będzie jeszcze piękniejszy. Zawsze skupiaj się nie tylko na modzie, ale także na typie twarzy, jej cechach. Grzywka zawsze dobierana jest indywidualnie.

Czytaj więcej: Jak wyglądać pięknie i naturalnie: 8 trików, które uwydatnią Twoje piękno