Proste sztuczki na szybkie sprzątanie domu!

Dziś poznasz kilka sposobów na szybkie posprzątanie domu i bardzo łatwe pozbycie się niechcianych zabrudzeń.

Łazienka

1. Jeśli lustro w łazience stracił swój wygląd, umyj je mieszaniną nadtlenku wodoru (wody utlenionej) i wody w równych ilościach (1:1).

Namocz szczoteczki do zębów w occie na godzinę, a następnie dokładnie spłucz wodą. To usunie wszystkie zarazki ze szczotek.

Mocz ściereczki przez godzinę w gorącej wodzie z octem (1:1), spłukaj i pozostaw do wyschnięcia.

Dokładnie umyj wannę wodą utlenioną, spryskując nią powierzchnię pistoletem natryskowym i pozostawi na pół godziny. Następnie spłucz.

Możesz zastosować wodorowęglan sodu na płytki w łazience, a po 2 minutach polać octem. Następnie oczyść i wypłucz.

Jeśli zauważysz zażółcenie powierzchni, rozcieńcz trochę kwasku cytrynowego w szklance wody. Nałożyć na powierzchnie i pozostaw na 20 minut. Następnie spłucz.

Do wybielania możesz wyczyścić łazienkę mieszanką octu i soli.

Toaleta

Przygotuj bomby czyszczące. Wrzuć kawałek lub dwa do toalety. W ten sposób nie tylko umyjesz toaletę, ale możesz również nadać jej przyjemny zapach.

Składniki:

szklanka sody oczyszczonej;

1/4 szklanki kwasu cytrynowego;

1/2 łyżeczki octu;

1 łyżka nadtlenku wodoru (wody utlenionej);

20 kropli olejku eterycznego.

Dodaj sok z cytryny do sody oczyszczonej. W innej misce wymieszaj ocet i wodę utlenioną i stopniowo dodawaj do suchej mieszanki. Dodaj olejek eteryczny i uformuj kulki. Pozostaw do wyschnięcia na 6-7 godzin i przechowuj w słoiku.

Tekstylia

Za pomocą białej świecy parafinowej możesz pozbyć się pleśni i ciemnych osadów na szwach.

Czyszczenie sodą oczyszczoną daje całkiem niezły efekt. Weź szczoteczkę do zębów i dobrze wyczyść nią szwy, a następnie spłucz.

Zmieszaj ciepłą wodę z wodą utlenioną w stosunku 2:1. Tą mieszanką możesz wyczyścić każdą tkaninę. Nie można jej później spłukać.

Umieść 15 gramów kwasu cytrynowego w szklance ciepłej wody, umyj płytkę, a następnie spłucz. Jeśli zabrudzenia są zbyt ciężkie, skrop octem, pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz.

Pralka

Pralkę należy czyścić raz na kwartał.

Aby oczyścić ją z soli, kamieni i innych osadów, wlej do pojemnika na proszek 60 gramów kwasku cytrynowego. Uruchamiamy pralkę na pełny cykl i wysoką temperaturę.

Inna metoda: 2 szklanki octu, 1/4 szklanki sody oczyszczonej 1/4 szklanki wody. Wymieszaj wodę i sodę oczyszczoną i wlej do pojemnika na proszek. W komorze na ubrania wlej ocet i włącz pralkę na normalny cykl prania. Po zakończeniu wytrzyj maszynę, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

Piekarnik

Aby wyczyścić piekarnik, należy go rozgrzać do 150°C i wyłączyć. Umieść naczynie z gorącą wodą na dolnej półce i naczynie z amoniakiem na górnej. Zamknij drzwiczki piekarnika i pozostaw tak do rana. Następnego dnia do amoniaku dodaj 2 łyżeczki detergentu i 0,5 szklanki ciepłej wody.