Proste i skuteczne triki na obszerną fryzurę: przygotuj się na zwrócenie uwagi

W zależności od charakterystyki twoich włosów powinnaś wiedzieć, która fryzura ci pasuje, a która nie. W tym artykule powiemy Ci, co musisz zrobić, aby uzyskać obszerną i trwałą fryzurę, w zależności od struktury włosów.

Jeśli Twoje włosy są bardzo gęste

Poproś swojego fryzjera, aby użył specjalnych nożyczek. W ten sposób włosy nabiorą lekkiego wyglądu, ponieważ krótkie pasma uniosą długie. Teraz stylizacja włosów jest łatwa.

Za pomocą suszarki do włosów i okrągłego grzebienia unieś część włosów potraktowaną sprayem utrwalającym od nasady włosów. To potrwa bardzo krótko, ale zamiast tego efekt będzie trwał przez cały dzień.

Jeśli twoje włosy są średnio gęste

W tym przypadku sprawdza się również metoda przerzedzania od podstaw, ale inną techniką, czyli nie specjalnymi nożyczkami, a prostymi. Stylizacja jest taka sama jak w przypadku włosów grubych.

Jeśli Twoje włosy są rzadkie

Radykalne przerzedzenie jest przeciwwskazane w przypadku cienkich włosów. Jeśli masz krótką fryzurę lub średniej długości, polecamy wypróbować następujące produkty: suchy szampon, puder zwiększający objętość, spray zwiększający objętość u nasady lub pianka do włosów. Suchy szampon jest idealny dla osób z przetłuszczającą się skórą głowy. Można go stosować nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Produkty do stylizacji cienkich włosów należy nakładać tylko na czyste włosy.

Jeśli masz długie lub średniej długości włosy

W przypadku włosów średnich i długich, jak zawsze, warkocze powinny być przewiewne i lekkie. Aby warkocze przetrwały cały dzień, musisz najpierw skręcić włosy, niekoniecznie starannie, a następnie zapleść je w warkocz. Jeśli nie masz umiejętności plecenia, pomogą ci silikonowe gumki do włosów. Z ich pomocą możesz tworzyć eleganckie i obszerne warkocze.

Pamiętaj, że nie ma znaczenia, czy Twoje włosy są cienkie czy grube, długie czy krótkie. Nawet jeśli matka natura nie dała Ci naturalnej objętości włosów, o której marzyłaś, zawsze istnieją techniki i inne sposoby wyjścia z sytuacji.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!