Proroctwa tego pisarza spełniają się jedno po drugim: zobacz najpopularniejsze przepowiednie jego autorstwa!

Isaac Asimov to znany pisarz science fiction, autor wielu znanych książek z tego gatunku. Jego wypowiedzi dotyczące przyszłości zszokowały współczesne pokolenie, ponieważ jedne po drugich się urzeczywistniały.

W 1964 roku w Nowym Jorku odbyła się światowa wystawa najnowszych ówczesnych technologii, a dziennikarze The New York Times zapytali pisarza-futurystę o to, jakie będą technologie przyszłości.

To, co powiedział potem, wywołało protekcjonalny uśmiech na twarzach większości ludzi. Ciekawe byłoby zobaczyć ich reakcję, gdyby zobaczyli, że wszystkie te wynalazki faktycznie istnieją w 2015 roku.

Smartfony

Isaac Asimov przewidział, że telefony staną się przenośne, będą miały ekran. A za pomocą satelitów abonent może być osiągnięty w dowolnym miejscu na świecie. Przepowiedział też, że osoba w przyszłości będzie mogła zobaczyć, z kim rozmawia na ekranie, na którym będzie też można przeglądać dokumenty, zdjęcia i czytać książki.

Telewizory z płaskim ekranem

Kino 3D

Pisarz przewidział, że kino stanie się 3D zarówno w kinach, jak i na zwykłych telewizorach.

Urządzenie mierzące czas na różnych urządzeniach gospodarstwa domowego

Asimov powiedział, że wszystkie maszyny będą wyposażone w timery, które odliczają czas gotowania lub parzenia kawy.

Produkty półspożywcze

Przepowiedział również, że zamrażarki będą zaopatrzone w półgotowane posiłki, które będą odgrzewane na pełny lunch lub kolację. Ale gotowanie nie zniknie, a ludzie nadal będą korzystać z kuchni.

Technologie bezprzewodowe

Pisarz przewidział, że prawie wszystkie technologie mogą działać bezprzewodowo.

Robotyka i komputeryzacja

Roboty i komputery będą kontrolowane przez ludzi i ich programy. Komputery będą tak rozpowszechnione, że staną się częścią procesu edukacyjnego.

Eksploracja planety Mars

Pisarz nie przewidział, że do 2015 roku ludzie wylądują na Marsie, ale był pewien, że zrobią to za nas maszyny i okazało się to słuszne. Ale jednocześnie był pewien, że ludzie będą planować ludzkie wyprawy na Czerwoną Planetę.

Elektrownie z panelami słonecznymi

Chociaż nikt nie wiedział o panelach słonecznych, pisarz przewidział pojawienie się całych elektrowni słonecznych.

Internet i strony internetowe

Według pisarza science fiction w przyszłości będzie istniało nieskończone źródło informacji, do którego każdy będzie mógł uzyskać dostęp, łącząc się z siecią WWW.

Wszystkie te przewidywania okazały się zaskakująco trafne. Ale były oczywiście takie, które się nie sprawdziły, na przykład o latających pojazdach i podziemnych miastach. Jednak liczba takich „zbiegów okoliczności” jest niesamowita.

Co o tym sądzisz? Czekamy na Twoją odpowiedź poniżej w komentarzach!