Projekt kuchni: 3 rzeczy, które kosztują dużo pieniędzy, ale na dłuższą metę są bezużyteczne!

Dla większości ludzi kuchnia to miejsce pracy, w którym spędzamy dużo czasu.

Dlatego planując remont warto polegać nie tylko na tym, jak pięknie będzie wyglądać Twoja przestrzeń.

Zawsze warto wziąć pod uwagę, że zdjęcia kuchni, które pojawiają się w sieci, nie zawsze są przeznaczone dla prawdziwych gospodyń domowych. Dla wielu zamożnych ludzi ten obszar służy tylko do porannej kawy i robienia koktajli.

Jeśli nie chcesz stawić czoła dyskomfortowi i niepotrzebnym wydatkom, zwróć uwagę na następujące 3 błędy:

1. Piękna, ale niepraktyczna podłoga.

Wiele osób stawia podłogi laminowane w kuchni. Mimo dużego ruchu w pomieszczeniu, wilgoci, pleśni i ryzyka rozlania garnka na podłogę. Tak, takie rozwiązanie wygląda drogo i estetycznie. Nie jest to jednak uzasadnione z praktycznego punktu widzenia, bo za kilka lat podłogę trzeba będzie wymienić. Z biegiem czasu taka podłoga pęcznieje i kurczy się, ułatwia rozprzestrzenianie się bakterii i bardzo szybko traci swój wygląd.

#2. Kamienny zlew kuchenny

Po co wybierać standardowy zlew ze stali nierdzewnej, skoro można kupić zlewozmywak kamienny godny prawdziwego arystokraty? Ale marketerzy ukrywają, że taki zlew szybko traci swój przyjemny wygląd i za kilka lat będzie wyglądał tanio.

#3. Blat

Najlepiej obrać drogę najmniejszego oporu – wybierz niedrogi, ale przyjemny wizualnie materiał. Wiele drogich materiałów (naturalne drewno, kamień) przez bardzo krótki czas będzie wyglądać drogo i luksusowo.

Czytaj więcej: 5 domowych sposobów na wybielanie zębów