Profesjonalni projektanci wymienili 8 rzeczy w domu, które zdradzają zły gust właścicieli!

Każdy z nas dąży do przekształcenia własnego domu w najbardziej komfortową i stylową przestrzeń. Jednak przy samodzielnym planowaniu wnętrz istnieje ryzyko wpadnięcia w pułapkę. W rzeczywistości drogie nie zawsze oznaczają dobre rzeczy.

Mnóstwo luster

Mnóstwo luster zamieni Twoje mieszkanie w labirynt luster, co może nie mieć najlepszego wpływu na zdrowie psychiczne. Czasami sytuację dodatkowo komplikuje nadmiar błyszczących powierzchni i szkła.

W takim przypadku istnieje ryzyko, że mieszkanie będzie wyglądać niechlujnie, ponieważ te powierzchnie wymagają stałej i dokładnej pielęgnacji. To samo dotyczy obfitości złotych elementów. Nie wzbogacą wnętrza, ale będą wyglądać po prostu brzydko. 

Pojedynczy “drogi” żyrandol

W wielu mieszkaniach w przestrzeni poradzieckiej można znaleźć samotną wiszącą lampę. Tylko stracisz, płacąc wszystkie pieniądze za niesamowicie “modny” żyrandol. Nie dość, że nie świadczy to o poziomie Twojej zamożności, to jeszcze stwarza dodatkowe problemy podczas mycia go.

Dziś jedną z najważniejszych zasad pracy z oświetleniem jest tworzenie kilku punktów świetlnych. Umożliwi to włączenie światła w zależności od potrzeb i stworzenie komfortowej atmosfery w domu.

Reprodukcje słynnych obrazów

Lepiej dokonać wyboru na rzecz płótna mało znanego, ale utalentowanego autora, który będzie dobrze pasował do Twojego wnętrza. To samo dotyczy twórczości rzeźbiarzy.

Królewska kanapa

W salonach najlepiej unikać ogromnej luksusowej sofy. Zwłaszcza jeśli jest wypełniona wieloma rozpraszającymi elementami. Jeśli chcesz, aby sofa odgrywała rolę akcentującą we wnętrzu, podkreśl ją kolorem.

Ogromne zasłony

Nie szukaj inspiracji w Google „modne zasłony”. Zadaniem tekstyliów nie jest obciążanie wnętrza, a wybierając grube zasłony, właśnie to osiągniesz. 

Jeśli spróbujesz wykonać te fantastyczne kompozycje z lżejszych i tańszych tkanin, wynik może okazać się okropny. Powinnaś także unikać zbyt dużych wzorów i nadruków na tekstyliach do małych pomieszczeń.

Tropikalne zakątki

Nawet jeśli twój nauczyciel feng shui zalecił umieszczenie fontanny w południowym obszarze pokoju, aby przyciągnąć bogactwo, nie spiesz się po to do sklepu. Zwłaszcza jeśli nie mówimy o małym akcesorium, ale o pełnowartościowym tropikalnym kąciku z odpowiednią dekoracją sąsiedniej przestrzeni. 

Pamiątki z wycieczek

Te drogie drobiazgi, przywiezione z zagranicznych podróży, potrafią zagracić nawet dobrze przemyślane wnętrze. Najgorszym pomysłem jest zaaranżowanie w jednym z pokoi całego magazynu zupełnie niekompatybilnych przedmiotów z całego świata.

Obejmuje to również górę kolorowych magnesów na lodówkę, które wielu uważa za swój obowiązek przywieźć z podróży. Nie oznacza to, że należy całkowicie zrezygnować ze wspomnień: najważniejsze jest, aby nie przesadzać z ich liczbą i wziąć pod uwagę styl i otoczenie wnętrza przy ich wyborze.

Pokoje w różnych stylach

Nie próbuj stosować we wnętrzu swojego mieszkania całej różnorodności elementów i technik, które kiedyś lubiłaś. Z faktu, że różne pokoje będą wykonane w różnych kolorach, stylach, dekoracjach, Twój dom nie stanie się piękniejszy i różnorodniejszy, ale zamieni się w „cygański wagon”, w którym zbiera się wszystko z całego świata.

Wybierz linię projektową lub wspólny podstawowy ton w dekoracji ścian, materiał podłogi. Pomoże to uniknąć zniekształceń stylistycznych nawet przy zastosowaniu różnych kolorów i uzupełniających się materiałów w różnych pomieszczeniach.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!