Prezydencki szyk: 7 sekretów urody od Jacqueline Kennedy!

Jacqueline Kennedy zdołała zostać najsłynniejszą pierwszą damą w całej historii Stanów Zjednoczonych, podbić świat mody i wpłynąć na jego rozwój jak nikt przed nią ani po niej. Jacqueline wiedziała, jak wyznaczać trendy i być wzorem do naśladowania, ale za tym sukcesem kryła się delikatna praca nad sobą.

Nieskazitelny koloryt skóry, lekki, ale efektowny makijaż były główną biżuterią Jacqueline, a sama pierwsza dama nigdy nie ukrywała, że ​​przestrzega pewnych zasad piękna i przywiązuje szczególną wagę do doboru produktów pielęgnacyjnych.

Zadbaj o swoją skórę

Jackie doceniała naturalność i bardzo dbała o pielęgnację skóry. Od lat studenckich praktykowała mycie kontrastowe (zimną wodą, potem gorącą) i masowała skórę różnymi kremami.

Nigdy nie kładła się spać z makijażem, a kiedy stała się sławna, zaczęła używać mydła z soli z Morza Martwego i mydła błotnego, na polecenie dermatologa Erno Laszlo. Skonsultuj się z kosmetyczką przed wyborem produktów do pielęgnacji skóry, a rezultaty nie potrwają długo.

Jedwabny sen

Wiadomo, że Jackie zwracała szczególną uwagę na sen. Uwielbiała spać na jedwabnej poduszce, a przed pójściem spać lubiła wiązać włosy w elegancki jedwabny szal, by nie plątały się podczas snu i były posłuszne rano.

„Bawełna sprawia, że ​​włosy stają się mniej szorstkie i łamliwe – Jackie doskonale o tym wiedziała”. Nawiasem mówiąc, od tego czasu jedwabna poduszka zaczęła zdobywać status najlepszego środka do zachowania piękna i młodości. Pod tym względem Jacqueline Kennedy była nie tylko ikoną stylu, ale także prawdziwą wpływową urodą swojego pokolenia.

Uśmiechnij się

Lata w Białym Domu nie były dla Jackie najłatwiejsze. Prezydentura małżonka nałożyła na nią wiele obowiązków, a jej relacje z ukochanym były w rzeczywistości dalekie od ideału. Głównie z tego powodu ciągle paliła. Przez wiele lat swojego życia paliła dwie paczki papierosów dziennie, ale dbała o higienę jamy ustnej.

Aby to zrobić, uciekała się do regularnego płukania wodą ze związkami nadtlenkowymi, co uchroniło ją przed nieestetycznymi plamami nikotyny na powierzchni zębów.

Znajdź swoje perfumy

Jacqueline wiedziała, że ​​zapachy tworzą najbardziej trwałe skojarzenia w pamięci. Na każdym oficjalnym wydarzeniu, czując delikatny i lakoniczny aromat Lovely Patchouli 55 z House of Krigler, z nutami bergamotki, wszyscy wiedzieli, że zbliża się Jacqueline Kennedy.

Sugerujemy skorzystanie z tej sztuczki. Znajdź zapach, który Ci odpowiada i bądź gotowy, aby pozostać w pamięci wszystkich tych, którzy Cię znają.

Brwi są ważne

Jacqueline już wiele lat temu wiedziała, że ​​brwi „robią” twarz. Każdego ranka pierwsza dama czesała je i układała w odpowiedni kształt. Według Jacqueline piękne brwi mogłyby zrekompensować brak makijażu i całkowicie się z nią zgadzamy.

Szminka – najważniejsza rzecz w kosmetyczce

Nigdy nie widziano jej z chwytliwym makijażem – Jacqueline zawsze skupiała się tylko na ustach. Jej umiejętność dobrania pięknego odcienia szminki do garnituru i sukienki można jedynie podziwiać. Nawet najjaśniejszy róż pasował do jej formalnego garnituru.

Dni bez makijażu

Jackie nigdy nie była miłośniczką makijażu. Dlatego, gdy tylko miała okazję, odtruwała swoją skórę. Bez makijażu – tylko nawilżenie, odżywienie i ochrona.

W słoneczne dni Jacqueline nigdy nie wychodziła bez okularów przeciwsłonecznych. Ten nawyk uratował ją zarówno od paparazzi, jak i zmarszczek mimicznych.

Czytaj więcej: Najpiękniejsza pierwsza dama: 9 stylowych strojów Melanii Trump