Prawidłowo pierz dżinsy: 5 błędów podczas prania, które pozostawiają dżinsy bez kształtu i koloru

Dżinsy – co bez nich zrobimy? Nie wiemy, czy istnieje bardziej uniwersalna i wygodna część garderoby niż dżinsy. Może tylko dresy, ale nie można ich do niczego dopasować. Dżinsy są praktyczne, uniwersalne, wygodne i zawsze na czasie. Ale czy wiesz, jak o nie dbać, aby służyły Ci przez długi czas? Łatwo! Na początek unikaj tych 5 błędów.

Nie pierz dżinsów po każdym założeniu

Przede wszystkim musisz zrozumieć, że dżins to specjalny materiał. Jest odporny na pot i zużycie, dzięki czemu jeansów nie trzeba prać tak często jak zwykłych spodni. Jeśli pojawią się plamy lub drobne zanieczyszczenia, możesz je usunąć za pomocą szczotki lub gąbki. Częste pranie prowadzi do utraty koloru.

Nie pierz nowych dżinsów w pralce

Nowe dżinsy należy prać ręcznie, ponieważ na początku tracą dużo pigmentu w praniu, a inne ubrania mogą zsinieć. Zalecamy również wywracać dżinsy na lewą stronę i nie wykręcać ich po praniu. Po kilku delikatnych praniach możesz umieścić je w pralce na normalnym cyklu prania.

Nie pierz dżinsów w wysokiej temperaturze

Z reguły dżinsy są prane w 30 stopniach. Ustaw średnie wirowanie i użyj łagodnego detergentu. Chociaż dżins jest twardym materiałem, łatwo blaknie. Ważne jest, aby rozpiąć zamek, aby nie wywierać niepotrzebnego nacisku na materiał.

Nie susz dżinsów na krześle

Dżinsy należy suszyć na płaskiej powierzchni lub na specjalnym podłożu. A więc nie na kaloryferach, nie na krzesłach i w żadnym wypadku nie na wieszaku. W przeciwnym razie na jeansach pozostaną nieestetyczne zagniecenia i trzeba będzie je wyprasować. Ponadto, jeśli suszysz je na sznurku, zaleca się położyć ręcznik na sznurku i położyć na nim dżinsy, aby uniknąć deformacji.

Nie ściskaj mocno dżinsów

Nie zaleca się również ich mocnego ściskania. Jeśli pierzesz je ręcznie, nie wykręcaj ich do ostatniej kropli, ponieważ po wyschnięciu pojawi się wiele nieestetycznych zagnieceń, prawie niemożliwych do wyrównania. Wystarczy delikatnie wycisnąć nadmiar wilgoci pionowymi ruchami i powiesić dżinsy do wyschnięcia.