Prawdziwy prezent dla storczyków!

Orchidea należy do najpiękniejszych i najpopularniejszych kwiatów domowych na świecie. Nad nią zawsze unosiło się święte i tajemnicze powietrze. Ale jak każda inna roślina, orchidea potrzebuje pewnych warunków, aby normalnie się rozwijać i uszczęśliwiać naszą duszę.

Aby cieszyć się jej kwiatami i zapachem, należy chronić ją przed światłem, zapewnić optymalną temperaturę, regularnie podlewać i karmić. Jedzenie jest bardzo ważne, szczególnie dla korzeni. Aby orchidea pięknie kwitła i wzmacniała system korzeniowy, nie potrzebujesz specjalnych nawozów. Cudowny nawóz jest w Twojej kuchni i nic nie kosztuje. Chodzi o skorupkę jajka.

Po co karmić orchideę skorupkami jajka?

Skorupki jaj są bogate w wapno, wszechstronny minerał, który pomaga zmniejszyć kwasowość gleby; oraz wapń, ważny składnik odżywczy roślin. Proszek ze skórek użyźnia glebę, stymuluje kwitnienie rośliny i poprawia jej odporność na szkodniki. Zwykle miesza się go z wodą i nakłada w okresie kwitnienia.

Skorupki jaj zawierają również ważne składniki odżywcze, takie jak azot, potas, wapń i magnez. Na przykład azot stymuluje wzrost łodygi, wzmacnia ją i nadaje sadzonkom zdrowy, żywy kolor. Ten składnik jest szczególnie odpowiedni dla storczyków, róż, hortensji i magnolii.

Skorupka do storczyka

Wymieszaj litr wody z łyżką proszku ze skorupek jajka i gotuj wodę na średnim ogniu przez 15 minut. Poczekaj, aż ostygnie i podlewaj orchideę tym roztworem raz na 15 dni. Górną warstwę ziemi należy lekko poluzować, aby ułatwić wnikanie wody do gleby, a roztwór wylewa się nie na środek, ale wzdłuż ścian doniczki.

Skorupka do gleby

Osusz skorupki w piekarniku w temperaturze 200 stopni przez 10 minut i zamień je na proszek. Następnie rozprowadź proszek na ziemi. Związki ze skórek możne znacznie lepiej  działać, jeśli zostanie naniesiony na powierzchnię gleby po rozdrobnieniu. W ten sposób skórki ulegają rozkładowi i stają się skutecznym źródłem wapnia i innych pierwiastków dla roślin.

Skorupka na liście

Ten nawóz jest dobry na liście. Podgrzej litr wody w metalowym garnku, a gdy się nagrzeje, zmiel dziesięć skorupek jajek. A gdy woda zacznie się gotować, wyłącz kuchenkę i dodaj proszek do wody. Następnie pozwól mu ostygnąć przez noc. Otrzymanym roztworem spryskiwaj liście orchidei raz na dwa tygodnie.