Poznaj sekrety celebrytów: kolory i techniki farbowania włosów, które przyciągają wzrok

Czasami przychodzi w życiu taki moment, kiedy bardzo chcesz zmienić swój wizerunek, ale boisz się, że później nie będziesz mogła patrzeć w lustro. W naszym artykuyle zebraliśmy techniki koloryzacji, które mogą bezpiecznie wypróbować wszystkie kobiety, niezależnie od ich wyglądu.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmianę wizerunku jest farbowanie. Nowy kolor włosów, nowa wersja Ciebie. Skąd jednak pewność, że wybrany odcień na pewno będzie pasował do Twojej twarzy? Czy są jakieś opcje farbowania które możesz bezpiecznie wypróbować, niezależnie od indywidualnych cech swojego wyglądu? Wspólnie ze znaną blogerką modową postanowiliśmy pokazać, jaki rodzaj koloryzacji pasuje prawie wszystkim dziewczynom.

Kolor kasztanowy

Jeden z najpopularniejszych kolorów wśród płci pięknej, która decyduje się na zmianę lub odświeżenie swojego wizerunku. Kasztanowy kolor ma bogatą paletę odcieni: od złotego kasztana po czekoladowy kasztan. Głównym zadaniem jest dobranie odpowiedniego odcienia (ciepłego lub chłodnego) z uwzględnieniem odcienia skóry, koloru oczu itp. Tylko blondynki powinny uważać na ten kolor, ponieważ niewłaściwie dobrany ton może optycznie dodać im wieku.

Kolor brązowy – czekoladowy

Ten kolor włosów optycznie odmłodzi twarz niezależnie od karnacji, doda wyrazistości i blasku oczom. Jeśli nie chcesz zdecydować się na wersję jednokolorową, na tym odcieniu włosów świetnie będą wyglądać różne techniki koloryzacji – balejaż i ombre. 

Ciemny blond z pasemkami

Niemal neutralny odcień, który pasuje do każdego stroju i makijażu. Będzie doskonałą bazą do wszelkich koloryzacji. Trend w modzie polega na podkreślaniu niektórych pasm na różne sposoby: delikatniej, intensywniej lub mocniej. Ta technika nadaje fryzurze szczególny urok, oszczędzając ci konieczności ciągłego odwiedzania fryzjera. 

Naturalny blond kolor

W ostatnich latach pojawił się trend na naturalność, dlatego blond włosy stały się bardzo popularne wśród płci pięknej. Ten kolor pasuje do każdego rodzaju wyglądu. Jednak panie o oliwkowej karnacji muszą na niego uważać. Jasny kolor jest idealny, jeśli nie jesteś gotowa na wielkie eksperymenty kosmetyczne i chcesz uzyskać doskonały efekt po farbowaniu.

Szatusz

Profesjonalna metoda koloryzacji, w której stosuje się od 2 do 15 odcieni jednocześnie. Pomaga to stworzyć głębię koloru i zwiększyć objętość włosów. Efekt ten świetnie prezentuje się na kosmykach włosów, optycznie je zagęszczając, a fryzura okazalsza. Podobną technikę można wypróbować z dowolnym początkowym kolorem włosów, najważniejsze jest wybranie odpowiedniego zakresu odcieni.

Jaki kolor Twoim zdaniem jest najlepszy? Podziel się z nami w komentarzach!