Poznaj przyczynę utraty wzrostu wraz z wiekiem. Jak uniknąć tego procesu?

 

Udowodniono, że wzrost człowieka zmniejsza się wraz z wiekiem. Wszystko to związane jest ze zmianami w kręgosłupie. Postawa kobiet zmienia się z biegiem lat. W tym artykule podpowiemy, dlaczego tak się dzieje i co należy zrobić, aby jak najdłużej zachować zdrowie i urodę organizmu. Proste sztuczki pomogą Ci usunąć kilka lat związanych ze złą postawą.

Postawa kobiet po 40 roku życia: jak zapobiegać zmianom zachodzącym z wiekiem?

Tutaj zebraliśmy dla Ciebie przydatne informacje o tym, dlaczego postawa kobiet zmienia się wraz z upływem lat. Przygotowaliśmy również kilka wskazówek, jak pozbyć się problemów z plecami i kręgosłupem. Z pewnością pomogą Ci poczuć się młodziej i poprawić samopoczucie.

Dlaczego postawa kobiet zmienia się wraz z wiekiem?

Oczywiście problemy z kręgosłupem mogą wystąpić zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, niezależnie od wieku. Ale jeśli nie zwracasz uwagi na swoją postawę i stan mięśni pleców, z biegiem czasu sytuacja będzie się pogarszać. Opuszczone ramiona i tzw. „wdowi garb” tworzą nieprzyjemny wygląd. 

 

Po 40 roku życia w organizmie kobiety zachodzą zmiany hormonalne, które z kolei wpływają na aktywność innych układów. Z tego powodu kości tracą wapń i inne minerały, które są odpowiedzialne za siłę. Jeśli nie utrzymasz ilości tych minerałów na odpowiednim poziomie, może dojść do osteochondrozy i artrozy.

Ponadto nie tylko skóra, ale także mięśnie tracą elastyczność. Ponieważ osłabiają się i nie zapewniają niezbędnego podparcia, kręgosłup jest obciążony dużym obciążeniem. W efekcie dochodzi do bólu pleców, zaburzeń snu i ogólnego obniżenia jakości życia.

Jak zapobiegać zmianom zachodzącym z wiekiem?

Przerwy w pracy

Ta wskazówka dotyczy osób, których dzień pracy spędza się głównie w pozycji siedzącej. Oczywiście siedzenie cały czas z wyprostowanymi plecami jest nierealne. Nie zapomnij o krótkich przerwach, wstawaniu i spacerowaniu po biurze. Nie pozostawaj zbyt długo w jednej pozycji. Staraj się mniej garbić. Dostosuj swoje miejsce pracy tak, aby nie siedzieć ciągle z głową i ramionami w dół.

Spacery

Jeśli masz problemy z postawą, lekka aktywność pomoże. Nie musisz od razu zapisywać się na zajęcia taneczne. Co więcej, większość dorosłych kobiet i mężczyzn nie ma na to czasu. Wystarczy krótki spacer. Świeże powietrze i aktywne spacery nie tylko poprawią nastrój, ale także będą zapobiegać różnym chorobom.

Wybór butów

Noszenie szpilek po czterdziestce to ryzykowny wybór. Niewątpliwie nikt tego nie zabrania, ale sama możesz poczuć, jakie to trudne. Możesz to robić przez półtorej godziny. Jednak noszenie niewygodnych butów przez cały dzień negatywnie wpłynie na Twoją postawę. Jeśli nadal nie możesz żyć bez swoich ulubionych obcasów, lepiej wybrać wysokość szpilki do 5 cm. Upewnij się również, że czubek buta nie jest zbyt wąski.

Biustonosz

Panie z większym biustem zdecydowanie powinny zwrócić uwagę na ten element bielizny. Jeśli wybierzesz niewłaściwy stanik, możesz nawet pogorszyć swoją postawę. Ze względu na obszerny biust odcinek piersiowy ma dodatkowe obciążenie. Dlatego ważne jest, aby wybrać biustonosz z ramiączkami podtrzymującymi i szerszymi bokami.

Ćwiczenia fizyczne

Ponieważ uważa się, że jedną z przyczyn problemów z postawą ciała jest osłabienie mięśni, należy dbać o ich kondycję. Dla kobiet po 40 roku życia, które chcą zachować formę, ale nie uszkodzić mięśni, joga jest idealna. Ten rodzaj ćwiczeń pomaga również przezwyciężyć stres. Ponadto przy regularnych wizytach na tych kursach lub innych sekcjach stracisz kilka kilogramów. W konsekwencji ciężar, który będzie naciskał na kręgosłup, będzie mniejszy. Możesz także wykonywać specjalne ćwiczenia w domu. Mogą mieć ten sam efekt, jeśli będziesz robić je regularnie.

 

Niewątpliwie kobieca postawa odgrywa ważną rolę w kreowaniu wizerunku. Dlatego o zdrowie kręgosłupa należy zadbać jak najwcześniej. Te proste wskazówki wymienione powyżej pomogą Ci błyszczeć i promieniować pewnością siebie.