Porady stylistów: jak elegancko ubrać się w czerwień, by przyciągnąć wzrok?

Paleta kolorów cieszy nas bardzo dużą liczbą różnych odcieni. I w dobry sposób, z ich pomocą możemy zademonstrować nasz nastrój. Za jeden z najlepszych i najbardziej zmysłowych kolorów uważa się kolor czerwony. Kolor jest soczysty i bardzo namiętny.

Jednak nie każda kobieta wie, jak go nosić, a jeśli już spróbuje, to nie zawsze wychodzi jej to dobrze. Przyczyn może być wiele. Prawda jest taka, że ​​czerwień jest dość kapryśna i dziwna. Jak ją nosić – powiemy ci dalej.

Modny odcień

Przede wszystkim musisz skupić się na najważniejszej rzeczy – odcieniu czerwieni. Czerwień ma wiele odcieni, ale nie wszystkie są w modzie. Ogólnie rzecz biorąc, wino, szkarłat i marsala są uważane za uniwersalne odcienie – trzech „braci”, którzy nigdy nie wychodzą z mody.

Ponadto nie powinniśmy zapominać o odcieniach marchewki i maliny, które mogą podkreślić atuty Twojego wyglądu.

Ale w każdym przypadku odcień powinien pasować do koloru skóry – to najważniejsze. Tylko w tym przypadku strój będzie wyglądał na kompletnie i pięknie.

Ciekawe rozwiązanie

Czerwień wygląda o wiele ciekawiej z niecodzienną fakturą ubrań. Tutaj możesz posunąć się trochę do skrajności. Na przykład wybierz lekkie tkaniny – jedwab, satynę, szyfon.

Lub wręcz przeciwnie, wybierz coś cieplejszego. Na przykład duży czerwony płaszcz. Nie bój się łączyć dwóch lub więcej tekstur. Czasami takie eksperymenty kończą się wielkim sukcesem.

Podstawowa kombinacja

Oczywiście nie każda czerwona stylizacja wygląda świetnie w wersji monochromatycznej. Tak odważny odcień jest czasami lepiej rozcieńczony, aby uzyskać większą wszechstronność. I tu z pomocą mogą przyjść podstawowe odcienie: biel, czerń, szarość, beż.

Najważniejsze – zwróć uwagę na odcień połączonych odcieni. Zimny odcień należy łączyć z zimnym, a ciepły odcień z ciepłym.

Niestety czerwone rzeczy wyglądają korzystnie tylko na kobietach ze zdrową skórą: brak zaczerwienień, trądziku. 

Jeśli masz trądzik, zamaskuj go kosmetykami lub użyj czerwonego koloru na dole stroju.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!