Porada stylistki: Jak wybrać fryzurę po 40 latach?

Współczesne kobiety coraz częściej nurtują pytania: Jaką fryzurę wybrać? Jaki kolor włosów mi odpowiada? Jaka fryzura odmładza? Prawda jest taka, że ​​dobra fryzura zawsze działa odmładzająco. I nie musisz niczego wymyślać. Styliści wymyślili dla nas wszystko i wystarczy wybrać model, który najbardziej Ci się podoba.

#1. Grzywka odmładza

Grzywka poprawi owal twarzy i ukryje zmarszczki na czole i wokół oczu. Grzywka dodaje głębi wyglądowi, ale musisz ją poprawnie podnieść. Na przykład, jeśli jest gruba i prosta, to nie wszystkim odpowiada i dodaje lat. Daj pierwszeństwo lekkim, przewiewnym akcentom. Długie grzywki dodają świeżości i napędzają wygląd. Nie powinieneś bać się skomplikowanej opieki.

#2. Zrezygnuj z gładkiej stylizacji włosów

Zrezygnuj z gładkiej stylizacji włosów, bo taka fryzura wygląda spektakularnie dopiero w młodości, kiedy włosy są zdrowe, mocne i elastyczne. Im cięższe i dłuższe włosy, tym bardziej ucierpi ich objętość u nasady.

Dlatego po 40 latach zaleca się wybierać fryzury warstwowe, które wyrównają owal twarzy i dodadzą wyrazistości twarzy. Włosy można stylizować za pomocą suszarki do włosów lub lokówki, a nowoczesne techniki farbowania, takie jak balayage, ombre lub california, odświeżą obraz i uczynią go bardziej luksusowym.

#3. Im dłuższe włosy, tym ostrożniejsza pielęgnacja

Zbyt długie fryzury rzadko dodają elegancji kobiecie po 40 roku życia. Z wiekiem włosy łatwiej się psują, a włosy tracą swoją objętość i elastyczność, przez co takie fryzury wyglądają na nie na miejscu i nieporządne. Z tego powodu styliści zalecają kobietom po 40 latach tylko średnie i krótkie fryzury.

Jeśli nadal chcesz nosić fryzurę na długie włosy – musisz ją farbować na całej długości, okresowo przycinać rozdwojone końcówki i regularnie korygować jej długość.

#4. Niebezpieczne są również zbyt krótkie fryzury

Krótkie fryzury są bardzo praktyczne, wygodne i łatwe do ułożenia. Uważaj jednak, aby nie wpaść w kolejną pułapkę. Bardzo krótkie fryzury, w chłopięcym stylu, dobrze prezentują się na kobiecie dopiero w młodości, ponieważ ich asceza podkreśla delikatne rysy młodej kobiety w sile wieku. Ale w wieku 50 lat kobiety częściej próbują maskować stan swojej skóry niż ją podkreślać.

Dlatego zamiast chłopięcych fryzur polecamy fryzurę pixie lub średniej długości fryzurę bob, która doda objętości włosom i skutecznie zamaskuje oznaki starości.

Czytaj więcej: 15 pięknych strojów w różnych stylach dla kobiet 50+