Pomysły na podłogi i ścieżki ogrodowe, które sprawia, że Twoi sąsiedzi będą zachwyceni

Każdy chce mieć w swoim ogrodzie i domu piękną, wysokiej jakości podłogę. Ale dla wielu to pragnienie pozostaje niespełnione. Albo nie mają pieniędzy, albo nie wiedzą dokładnie, czego chcą. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie 10 wariantów aranżacji pasujących nie tylko do podłogi, ale również do ścieżek ogrodowych.

1. Papierowa podłoga

Niezwykły pomysł, dobry tylko do remontów budżetowych. Rysunek na podłodze wykonany jest z papieru pakowego, sklejonego klejem PVA rozcieńczonym wodą, na podłodze drewnianej, betonowej lub tynkowanej. Papier układa się warstwami, a następnie lakieruje.

2. Podłoga pokryta monetami

Nie podłoga, ale prawdziwy skarb. Wszystko dlatego, że zamiast papieru użyto monet. Z reguły monety mocuje się silikonem, a szczeliny wypełnia się specjalnym roztworem. Ostatnim etapem jest pokrycie podłogi żywicą epoksydową.

3. Podłoga wykonana z okrągłego drewna

Najczęściej kłody o różnych rozmiarach są pobierane i cięte na okrągłe 2-3 centymetrowe kawałki, dobrze szlifowane z obu stron. Podkładki są rozmieszczone możliwie równomiernie, tak aby było jak najmniej szczelin, i są sklejone klejem. Następnie nakładana jest warstwa lakieru poliuretanowego.

4. Wylewana podłoga

Coraz częściej zaczęto stosować dekoracyjne posadzki epoksydowe, zastępując płytki, marmur, granit i inne rodzaje podłóg. W poniższym przypadku wzór został nałożony na warstwę utwardzonej żywicy za pomocą szlifierki kątowej. Taki wystrój wygląda drogo i modnie.

5. Płytki z linoleum

Linoleum jest odpowiednie, jeśli masz ograniczony budżet i nie ma możliwości wydania znacznych środków na naprawy. Nie jest to zły wybór, ale musisz zrozumieć, że deformacja powłoki jest z czasem nieunikniona, szczególnie z powodu wilgoci.

6. Ścieżka ceramiczna

Uszkodzone naczynia, a także resztki płytek ceramicznych można wykorzystać do stworzenia wyjątkowych ścieżek ogrodowych, które zachwycą oko i przyciągną uwagę otoczenia. Więc jeśli nie masz pieniędzy na egzotyczne miejsca, stwórz egzotyczne miejsce na własnym podwórku.

7. Ścieżka liścia

Oryginalną i romantyczną ścieżkę można ukształtować nawet z liści. Najlepiej używać obfitych liści łopianu. Aby to zrobić, nałóż cienką warstwę betonu na liść i poczekaj, aż wyschnie. Taki projekt wygląda bardzo oryginalnie.

8. Ścieżka żwirowa

Jeśli chcesz całkowicie odmienić atmosferę w swoim ogrodzie i uczynić ogród miejscem opowieści, uzbrój się w worek morskich kamyków. Z ich pomocą można tworzyć różne modele ścieżek, które są nie tylko trwałe, ale także naprawdę niepowtarzalne.

9. Kamienna ścieżka

Kamienie rzeczne wyglądają nie mniej wdzięcznie niż kamienie morskie. To świetne rozwiązanie, które każdy może wdrożyć we własnym ogrodzie, bez specjalistycznych umiejętności i wiedzy.

10. Ścieżka betonowa

A jeśli nie masz czasu i cierpliwości, aby zbudować ścieżkę z kamieni naturalnych, stwórz taką z betonu imitującego kamień naturalny. Wszystko, czego potrzebujesz, to specjalny szablon, który zamienia zwykły beton w kamienie.