Pomysłowość kobiet nie zna granic: dowiedz się, dlaczego warto stosować dezodorant na włosy.

Niezwykłe zastosowania znanych rzeczy są często dość skuteczne. Mniej więcej rok temu na amerykańskich blogach rozgorzała dyskusja na temat produktów, które mogą zastąpić suchy szampon do włosów.

Suche szampony to rodzaj produktu kosmetycznego, który może ułatwić życie kobiecie i sprawić, że jej włosy będą świeże i piękne w zaledwie kilka minut. Jest to szczególnie ważne, gdy nie masz czasu na umycie włosów. Może być również stosowany w przypadkach, gdy odrosty bardzo szybko się przetłuszczają, a fryzura szybko traci swój atrakcyjny wygląd.

Pomysłowe kobiety postanowiły spróbować zastąpić suchy szampon dezodorantem i osiągnęły cudowne rezultaty

Dezodoranty w sprayu działają najlepiej. Większości kobiet zaleca się stosowanie tak zwanych dezodorantów w puszce. Co ciekawe, zgodnie z przeznaczeniem wiele polecanych marek okazuje się nieskutecznych. Zamiast tego, jako sposób na ułożenie włosów i produkt przeciw przetłuszczaniu się włosów działają super! 

Efekt ten uzyskano dzięki zbliżonym właściwościom składników wchodzących w skład suchego szamponu i dezodorantu.

Dezodorant, podobnie jak suchy szampon, jest w stanie wchłonąć nadmiar sebum z włosów, przywracając włosom świeży wygląd.

Jak nakładać dezodorant na włosy?

Dezodorant nakłada się przy korzeniach włosów. Konieczne jest rozpylanie sprayu z odpowiedniej odległości, co najmniej 30 cm.

Nie rozpylaj zbyt dużo. Spróbuj najpierw nałożyć niewielką ilość dezodorantu. Następnie, jeśli zauważysz, że to za mało, możesz dodać więcej. Po aplikacji należy odczekać kilka minut, a następnie palcami masować włosy, dobrze rozprowadzając produkt. Poczekaj około minuty. Następnie dobrze rozczesz włosy i ciesz się efektem.

Dzięki temu niezwykłemu zastosowaniu dezodorantu w szybki i prosty sposób sprawisz, że Twoje włosy będą świeższe, miękkie i pełne objętości. Korzenie nie będą miały śladu tłustego połysku. Dezodorant nie niszczy włosów i nie jest na nich wyczuwalny jak suche szampony. Z pewnością nie wszystkie marki dezodorantów spełnią tę funkcję równie dobrze, ale warto je wypróbować. Przed myciem włosów poeksperymentuj z dezodorantem, który masz, nawet jeśli efekt Ci nie odpowiada, od razu zmyjesz go z włosów.

Wypróbowałam trzy popularne dezodoranty w sprayu i wszystkie sprawdziły się świetnie. Wynik nie jest gorszy niż suchy szampon, ale kosztuje 3 razy taniej.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!