Podcięcie z grzywką dla pań w wieku 40-50 lat: 12 odważnych pomysłów

Odważna fryzura na krótkie włosy podkreśla indywidualność. Pierwotnie była noszona przez mężczyzn. Teraz oryginalny styl znajduje się wśród atrakcyjnych kobiet. Osobliwość polega na ingerencji tekstury włosów w grzywkę, ciemieniową część głowy, skronie i tył głowy.

Stuletnia historia

Jako pierwsi taką fryzurę nosili żołnierze brytyjscy, potem przejęli ją załogi statków, przedstawiciele inteligencji i zawodów twórczych. Ta fryzura była noszona nawet przez legendarnego Elvisa Presleya. Styl spopularyzowali aktorzy, sportowcy i śpiewacy. Później rezonowała z pewnymi siebie kobietami, które nie boją się eksperymentować ze swoim wyglądem.

Korzyści z podcięcia

Twarz jest wizualnie wydłużona, a rysy wydają się bardziej harmonijne. Jeśli włosy są naturalnie gładkie i równe, nie trzeba ich codziennie stylizować przy pomocy kosmetyków, wygląd i tak wyjdzie spektakularnie. W każdym razie, ze względu na niewielką długość, stylizacja nie zajmie dużo czasu.

Klasyczna fryzura

Modna fryzura ma wyrazisty i odważny wygląd. Latem nie jest gorąco. Za pomocą stylizacji możesz stworzyć delikatny wygląd. Kobiety z podcięciem wyglądają młodo. Na krótkich włosach możesz eksperymentować z kolorowaniem. W tym roku trendem wśród kobiet w wieku 40-50 lat jest platynowy blond.

Nowa wersja fryzury

Model fryzury z wydłużonym podcięciem wybierają kobiety, które nie potrafią rozstać się z długimi włosami, ale rozumieją, że ich włosy wyglądają na zmęczone. Obszerna góra włosów i starannie przycięte pasma tworzą oszałamiający wygląd.

Eksperci mody twierdzą, że podcięcia wybierają dynamiczne, pewne siebie kobiety, które zawsze wyróżniają się z tłumu.