Po co wycierać lustro pianką do golenia i 9 innych przydatnych wskazówek!

Nowa kolekcja mądrości ludowej i genialnych pomysłów internautów. Być może niektóre z tych wskazówek będą dla Ciebie prawdziwym odkryciem.

Przydatne wskazówki dotyczące codziennego życia

1. Pianka do golenia jest dobra jako rozwiązanie zapobiegające parowaniu / przeciwdziałaniu kondensacji. Nałóż żel na lustro w łazience, pozostaw do wyschnięcia i umyj lustro jak zwykle. To samo dotyczy okularów, przedniej szyby i innych błyszczących powierzchni.

2. Alkohol medyczny może pomóc w usunięciu gumy do żucia ze spodni lub stołu.

3. Jeśli zostaniesz zaatakowany przez psa i upadłeś, chroń twarz i szyję przedramieniem. Dosłownie pozwól psu ugryźć twoje przedramię i chwyć je za szyję drugą ręką. Przedramię jest wystarczająco grube, aby rozluźnić zgryz, a jeśli złapiesz je za pasek, łatwiej będzie Ci je kontrolować.

4. Ziemniak zapobiega pojawianiu się śladów potu na ubraniach. Wystarczy przeciąć ziemniaka na pół i przetrzeć pachy kawałkiem ziemniaka. Pozwól skrobi namoczyć się i spłucz tkaninę wodą.

5. Zapach czosnku na dłoniach można usunąć, pocierając dłonią dowolną nierdzewną powierzchnię, na przykład czajnik.

6. Jeśli chcesz posiekać cebulę bez łez, włóż cebulę do zamrażarki na 10 minut przed posiekaniem.

7. Wytrzyj ręce olejem roślinnym, aby pozbyć się swędzenia, które pojawia się po posiekaniu ostrej papryki. Dopiero wtedy umyj mydłem.

8. Po umieszczeniu wieczka na puszce z farbą najpierw połóż warstwę folii spożywczej. Zapobiegnie to przywieraniu wieczka do puszki po wyschnięciu farby na wieczku.

9. Najtańszym, najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym środkiem owadobójczym na karaluchy jest butelka z rozpylaczem zawierająca głównie wodę z odrobiną płynu do mycia naczyń. Dusi je warstwa mydła.

10. Zmywacz do paznokci usuwa ze skóry uporczywy rozświetlacz. Wiesz, na wypadek, gdyby ktoś narysował ci wąsy na twarzy.

Czytaj więcej: Projekt kuchni: 3 rzeczy, które kosztują dużo pieniędzy, ale na dłuższą metę są bezużyteczne!