Po co smarować jajka olejem roślinnym i 5 innych przydatnych sztuczek w kuchni!

Wszystkie produkty spożywcze są z natury psujące się, z wyjątkiem miodu, soli i mocnych napojów alkoholowych. Reszta produktów prędzej czy później psuje się.

A jednak istnieje kilka prostych sztuczek, dzięki którym można oszukać naturę. Nasze babcie namaszczały jajka olejem roślinnym, smalcem lub parafiną. Ta sztuczka przedłuża świeżość jaj o kilka miesięcy, bez trzymania ich w lodówce. Ale zobaczmy, jakich sztuczek używają współczesne gospodynie domowe!

1. Przywykliśmy do tego, że papier pergaminowy służy tylko do przygotowania specjalnych rodzajów wypieków. Jednak ten przydatny przedmiot może „przedłużyć żywotność” twardego sera.

2. Wiele osób lubi kupować jagody na stanie, ale ten produkt nie zawsze jest przechowywany przez długi czas. Istnieje jednak prosty sposób na dłuższe utrzymanie świeżości jagód.

Przed wysłaniem jagód do lodówki należy je dokładnie umyć. Głównym sekretem jest wlanie do wody niewielkiej ilości octu. Nie wpłynie to na smak jagód.

3. Czasami zielenina psuje się zbyt szybko. Można temu łatwo zaradzić – wystarczy użyć folii spożywczej jako papieru.

4. Jabłka są zwykle przechowywane przez długi czas, ale okres ten można również wydłużyć. Wystarczy umieścić je w papierowej torbie.

5. Trzymaj cebulę i czosnek w perforowanych papierowych torebkach. W ten sposób warzywa dłużej zachowają swoje właściwości i nie będą podatne na pleśń przez co najmniej dwa miesiące.

6. Ziemniaki trzymaj razem z jabłkami. Jabłka uwalniają gaz zwany etylenem, który zapobiega kiełkowaniu ziemniaków.

Czytaj więcej: Jak wyglądać młodo po 50-tce? 7 nawyków, które pomogą kobietom zachować piękno